.

.

New
Dinneractive Јадење во Собата За Деца - 3PC Црвено Пожарникар Dinnerware - Оган Камион Прибор - Дете Плочи - Бебе Јадења

Dinneractive Јадење во Собата За Деца - 3PC Црвено Пожарникар Dinnerware - Оган Камион Прибор - Дете Плочи - Бебе Јадења

DEN 599.76

Тековен
Во продавницата

★ ЦРВЕНО ПОЖАРНИКАР ТЕМА : А sneaky забавен начин за поттикнување на здрава исхрана за деца!Плоча се состои од четири поделени зони : три плоча области и еден сад.Има "оган камион" вилушка и "танкер" лажица и рампата која води до сад!. ★ ПРОМОВИРА ЗДРАВА ИСХРАНА : Овој забавен начин да се планираат деца' оброци им овозможува на родителите да се визуелизира групи на храна и лесно план избалансирани оброци - а, исто така, поттикнување на здрава дел контрола.И децата кои се на picky јадачи ќе ви се допадне поделба на храна!. ★ Ги ПОТТИКНУВА ДЕЦАТА' НЕЗАВИСНОСТ : Оваа забавна dinnerware поставете ги поттикнува децата да се земе повеќе иницијатива и независност на оброк.Ја стимулира нивната имагинација додека создавање на позитивни асоцијации со храна и kinesthetic развој на utensil употреба. ★ НАМЕНЕТА ЗА БЕЗБЕДНОСТ на ДЕЦАТА : Оваа група е, исто така, е наменета за безбедноста на децата.Ова вклучува мек зафат се справува со кои се одлично за мали раце, ќе се наведнуваат но нема да се прекине и да се создаде гушење опасност.И тоа е направена од BPA-free пластика. ★ ЛЕСНО НЕГА И ЧУВАЊЕ на податоци : Оваа група е машина за миење садови безбедно.Тоа е дизајнирана за да изгледаат реални, но без пукнатини каде рецидив храна остатоци може да се сокрие.И се поставува правоаголни и пластовидно па тие заземаат помалку простор во шкафовите!.Оваа светла црвена пожарникар-тематските dinnerware поставите комбинира практична детскиот развој со ангажирање на забава што децата ќе го сакам.Тој има три парчиња : голема плоча, на "оган камион" вилушка и "танкер" лажица.Плоча е поделена на четири делови, три плоча области и еден сад.Таму е рампата што доведува до сад, па детето може да се вчита храна од долниот дел во сад за јадење!Тоа е одличен начин да ги инспирира децата имагинација додека поттикнување оброк независност и utensil вештини.Таа, исто така им помага на родителите план избалансирани оброци со секоја област на плоча претставува храна група.Плус поделени области чува храна одделени, што е корисно да се picky јадат.На прибор се bendable и така нема да се пробие во опасни парчиња.Плочата е опремен со не се лизга база за да се спречи spills и мензи.И тие одат право во машина за миење на садови за лесно расчистување.Тие се направени од BPA-free пластика.И тие се пластовидно па тие заземаат помалку простор во шкафот!.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди