.

.

New
Микро 100 Агол Радиус Крајот Мелница, 1/16 Мелничката Кол, Број на Флејта: 4, 3/16 Должина на Сечење, AlTiN, GEC - GEC-062-4-005X

Микро 100 Агол Радиус Крајот Мелница, 1/16 Мелничката Кол, Број на Флејта: 4, 3/16 Должина на Сечење, AlTiN, GEC - GEC-062-4-005X

DEN 817.44

Тековен
Во продавницата

Предмет : Карбид Крајот Мелница.Одделение : C2 Микро Зрна.Листа Број : GEC.Тип : Roughing/Доработка.Крајот Стил : Агол Радиус.Карбид Крајот Мелница, Одделение C2 Микро Зрна, Листа Број GEC, Тип Roughing/Завршувањето, на Крајот Стил Агол Радиус, Крај Една, Димензија Тип Фракционо Инчи, со Дијаметар од 1/16", месо тело Кол. 1/8", Должината на Намалување 3/16", Целокупната Должина 1-1/2", Бројот на Флејта 4, Сечење Тип Центар, Сечење на Ветер Десната Рака, Хеликс Агол Од 30 Степени, Агол Радиус .005", Заврши Al Ti N Обложени, Апликација Обоени Materials Feature : Крај : Single Dimension Тип : Фракционо Inch Diameter : 1/16 Shank Кол. : 1/8 Length на Намалување : 3/16 Overall Должина : 1-1/2 Number на Флејта : 4 Cutting Тип : Center Cutting на Ветер : Право Hand Helix Агол : 30 Degrees Corner Радиус : .005 Finish : Al Ti N Coated Application : Црна Materials WARNING : Калифорнија Residents This производ може да ве изложи на хемикалии вклучувајќи Styrene, која е позната на Државата Калифорнија да предизвикаат рак и вродени малформации или други репродуктивни штета.Калифорнија предлог 65 предупредување.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди