.

.

New
Колумбија Унисекс-Дете Супер Backcast Краток

Колумбија Унисекс-Дете Супер Backcast Краток

DEN 413.04

Тековен
Во продавницата

Увезени.Спорт Тип : Отворено Начин На Живот.Пакет Тежина : 0.068 килограми.Пакет Димензии : 5.334 L X 29.718 H X 17.526 W (Cm).Возраст Опсег : Дете.Колумбија Доенче и Дете Големина на Табелата во Колумбија, Малку Деца и Големите Деца Големина на Табелата момчиња' Супер Backcast™ Краток држи него ладно, суво и удобно преку тие сите-викенд риболов патувања.Претставата Риболовни средства™ (PFG) наплата е специјално наменета за мобилност и заштита со риболовецот во умот.Omni-Сенка™ UPF 50 помага да ја заштитите вашата кожа во текот на отворено активност со блокирање на штетни Ултравиолетови и Ултравиолетова B зраци (UVA и UVB).Лесни, текстура памук poplin суши брзо за да се задржи кул и удобно.Еластична корселе.Коса црта рака џебови.Mesh краток обвивка.Логото печати на задната страна на колкот.Тело : 100% најлон;Надеж : 100% полиестер.Машина за миење и собори сува.Увезени.Мерења : обем на Половината : 20 во Outseam : 10 3⁄4 во Inseam : 4 Пред Подемот : 10 1⁄4 Назад во Пораст : 7 3⁄4 во Нога Отворање : 8 во Производот мерења беа направени со користење на големината 2 XS (4-5 Мали Деца).Ве молиме имајте на ум дека мерењето може да варираат во зависност од големината.За повеќе од 80 години во Колумбија, Спортски Компанија е производство на опрема за луѓето кои уживаат солиден отворено наоѓа во Северозападниот дел на Пацификот и многу подалеку.Со седиште во Портланд, Орегон ние се уште да се направи не-глупости облека, обувки и додатоци за да се задржи топло, суво, кул, и заштитени без разлика што.Иновативна опрема со irreverent дух, квалитетот, и на семејниот бизнис етос е она што ги поставува ни се распаѓа.Земете на горчливиот елементи со доверба.Дали нејзиното инсистирање дожд најде во долините, нон-стоп ветар што доаѓаат на Клисура, или ладна планинска снегот да падне..се погледне за нашите напредни технологии на вашиот облека за да бидете пријатно топли, суви и заштитени.Без разлика што.Кога вашиот продолжен активности се задржи под сонцето, што сум ли покриени – буквално.Се погледне за облека, која вклучува нашите напредни технологии наменета за да се заштитат од штетните UVA/UVB зраци на сонцето, додека имајќи суво, кул, и удобно.Нашиот потпис Колумбија логото е гаранција за нашето внимание на детали.Нејзините она што ги поставува нашата облека за разлика од другите.Ние ги користиме само највисок квалитет на материјали, стручна изработка, и трајни крои.Ова е спортски ќе уживате за сезони за да се дојде.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди