.

.

New
Се вклопува 2015-2021 GT Црна Надвор Амблем Пакет Официјално Лиценцирани Црн Хром

Се вклопува 2015-2021 GT Црна Надвор Амблем Пакет Официјално Лиценцирани Црн Хром

DEN 2140.80

Тековен
Во продавницата

Неверојатна Боја Се Менува Црн Хром Финиш.Месеци со монтажа јазичиња во ОЕМ локација со задржување на клипови и 3 M лепило поддршка.Продаден во 4 Парче Сетови (1 возачот страна амблем, 1 патнички страна амблем, 1 задните GT амблем, 1 пред Пони амблем). 20 минута инсталација со 3 M Лепило и Задржување Клипови за монтажа јазичиња Вклучени.Се вклопува 2015-2021 Mustang GT 5.0 надворешноста се надополни со Стелт изглед со нашите Боја се Менува Црн Хром Амблем Затемнување Пакет.Нашите ЕКСКЛУЗИВНИ Црн Хром Финиш има рефлективна својства на традиционалните Chrome со варијација на сопствени Црни Бои.Конечниот резултат е заврши со кои се создаваат повеќе уникатен нијанси во зависност од условите на осветлување.Тоа ќе се движат од светла рефлексии на речиси се цврсти, со висок сјај црна заврши, ова шоу квалитет заврши е загарантирана да се претвори глави.Сликата со сенка, е во директна сончева светлина и најдобро покажува висок сјај црна заврши и додека сте возење на амблеми ќе се промени во зависност од вашата осветлување на животната средина и да ви даде навистина една од еден вид уникатен изглед!Исто така, вклучува црвена или црна точка за 5.0 амблеми да ви даде избор да се кандидира или боја или само да ги напуштат сите Црни Chrome за најчистите изглед. 3 M лепило поддршка опремен со фабриката за заклучување клипови за постојана инсталација дека никогаш нема да дојде лабава и трае цел живот.Карактеристики на производот "20 минута инсталирате" 3 M Лепило вклучени "се Заменува ОЕМ амблеми" Форд Официјално Лиценцирани " Месеци во фабриката локација со табовите, како OEM амблем. "Се продава во 4 Парче Сетови (1 возачот страна амблем, 1 патнички страна амблем, 1 задните GT или Пони амблем, 1 пред Пони амблем)" Ексклузивни Црн Хром Финиш Инсталација : Инсталира во околу 20-30 минути.Fitment : 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 Ford Mustang GT 5.0 Coyote S550 Shelby Roush Saleen & Возила.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди