.

.

New
CLEARFIELD ИСЕЧЕНИ АМЕРИКАНСКИ СИРЕЊЕ. БЕЛА. 3 LB. 72 ПАРЧИЊА.

CLEARFIELD ИСЕЧЕНИ АМЕРИКАНСКИ СИРЕЊЕ. БЕЛА. 3 LB. 72 ПАРЧИЊА.

DEN 959.76

Тековен
Во продавницата

Вистински Сирење Clearfield Американски Бела.Нашите Традиции Вашиот оброк заслужува вистински договор, и ништо помалку.За разлика од многу други "Американски" достав сирења, кои не се навистина Американски, Clearfield Американски сирење е направен од вистински млеко.Ние ги користиме сите природни состојки, така што секој парче од Clearfield достав сирење нуди вистински сирење вкус.Нејзините крем текстура и голема meltability ќе се стави на завршувањето на допир на секој оброк.На Clearfield Сирење Ко.беше создадена од страна на Тејт семејство, во Curwensville, Pa.Тие основале Clearfield како нивна примарна сирење бренд.Научете повеќе за нашите традиции.Тоа се обиде денес за да дознаете зошто нашиот врвен квалитет сирење е фаворит од 1938 година. Бродови препорачана во обновливи изолирани кулер за да се обезбеди свежина.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди