.

.

New
Напон Тековната Метар, Voltmeter Ammeter Раководител Универзална Широк Апликација Лесно Собранието за Мотори за Електронски за Батерии за Соларни Панели за Дома(50A црвена

Напон Тековната Метар, Voltmeter Ammeter Раководител Универзална Широк Апликација Лесно Собранието за Мотори за Електронски

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Основни Параметри : напојување опсег е DC4‑30 V, на освежување стапка е за 300ms секое време, и работна температура е -10℃-65℃. 2 Колор Екран : Напон, струја екранот метар, со LED сина и црвена 2 колор дисплеј, црвена за напон, сина за струја, јасни и интуитивни.Едноставен за Користење : за Користење висок квалитет на електронски составни материјали, издржливи и отпорни на абење, со монтажа води, лесно да се инсталира и расклопување.Функција : Дигитални voltmeter ammeter, поддржува напон и струја тестирање, стабилни перформанси, висока точност, тоа е одлична електрични додаток.Широка Примена : Погоден за следење на батерии, соларни панели, модел железници, RVs, мотоцикли, апарати за батерии, мотори, итн.Функција : 1. Широка Примена : Погоден за следење на батерии, соларни панели, модел железници, RVs, мотоцикли, апарати за батерии, мотори, итн.2. 2 Колор Екран : Напон, струја екранот метар, со LED сина и црвена 2 колор дисплеј, црвена за напон, сина за струја, јасни и интуитивни.3. Основни Параметри : напојување опсег е DC4‑30 V, на освежување стапка е за 300ms секое време, и работна температура е -10℃-65℃.4. Функција : Дигитални voltmeter ammeter, поддржува напон и струја тестирање, стабилни перформанси, висока точност, тоа е одлична електрични додаток.5. Едноставен за Користење : за Користење висок квалитет на електронски составни материјали, издржливи и отпорни на абење, со монтажа води, лесно да се инсталира и расклопување.Како да го Користите : 1. Снабдувањето со електрична енергија е загарантирана да биде DC4‑30 V, и сегашните подолу 10 A не треба да биде поврзан со шант, и тоа може да се мери directly2. Други високи актуелните спецификации над 10 A треба да се поврзани со некоја splitter (дигитален дисплеј метар и шант се користат заедно, 10 A метар глава не може да се користи со 50 A или 100 A шант)Спецификација : Предмет Тип : Напон, Струја Display Material : Електронски Components Product Големина : Прибл. 48x29x16mm / 1.9x1.1x0.6in Power Снабдување Опсег : DC4-30 VVoltage Measurement Range : 4.5-100 VRefreshing Брзина : За 300ms Секој Time Display Боја : Црвено + Blue Lead Должина : Околу. 15cm / 5.9 in Working Температура : -.

Останатите карактеристики

Item Type:
Voltage Current Display
Material:
Electronic Components
Product Size:
Approx. 48x29x16mm / 1.9x1.1x0.6in
Power Supply Range:
DC4-30V
Voltage Measurement Range:
4.5-100V
Refreshing Speed:
About 300ms Every Time
Display Color:
Red + Blue
Lead Length:
Approx. 15cm / 5.9in
Working Temperature:
-
Обновено

Слични понуди