.

.

New
Меди-Прво® Antacid 50 Таблети 25 x 2. Дел # 80250

Меди-Прво® Antacid 50 Таблети 25 x 2. Дел 80250

DEN 220.08

Тековен
Во продавницата

Сликата може да се покаже различна количина од производот за продажба Меди-Прво Antacid Спореди активната состојка за да TUMS Информации за Производот Алуминиум-слободен калциум додаток за горушица, кисело желудникот, киселини, варење и стомакот.Нане вкус.Одличен вкус, chewable таблети Единица доза, подесувате-очигледно пакети шпански етикетирање каде што е можно Секоја таблета содржи : Активна супстанција (во секоја таблета) : Калциум Карбонат 420mg Цел : Antacid Неактивни состојки* аспартам*, croscarmellose натриум*, гуми за џвакање acacia*, магнезиум стеарат, малтодекстрин, минерално масло*, нане вкус, сорбитол*, сахароза* *може да содржи За ослободување од следниве симптоми поврзани со ■ киселина варење ■ кисело стомакот ■ горушица ■ стомакот ■ не користете повеќе од насочена Возрасни и деца : (12 години и постари) Да 2 таблети секои 2 или 3 часа како симптоми се јавуваат или како што е наведено од страна на лекар.Не надминува 19 таблети во рок од 24 часа.Деца под 12 години : не се даваат на деца на возраст под 12 години не користите ■ максималната доза на овој производ за повеќе од 2 седмици, освен под совети и надзор на лекар, или да преземе повеќе од 19 таблети во период од 24 часа.Прашајте доктор или фармацевт пред да се користи ако сте ■ во моментов земање на рецепт дрога.Антациди можат да комуницирате со одредени лекови на рецепт.Престанете да го користите и прашајте го докторот ако ■ симптомите траат повеќе од 2 недели Ако бремени или доилки, консултирајте лекар пред употреба.Да се чува вон дофат на деца.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди