.

.

New
Екипа Акрилна Пластика Бар - 1/4 Дебела x 6 Широк x 12 Долго

Екипа Акрилна Пластика Бар - 1/4 Дебела x 6 Широк x 12 Долго

DEN 558.96

Тековен
Во продавницата

Облик : Бар; Материјал : Фрли Акрилик; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1/4"; Толеранција На Дебелината : (-0.018" - +0"); Ширина : 6"; Ширина Толеранција : (-0.25" - +0.25"); Должина : 12"; Должина Толеранција : (-1" - +1").Боја : Clear; Јасност : Јасно, Затегнувачка Цврстина : 9,000 psi; Затегнувачка Цврстина Оценка : Добра; Влијание Сила : 0.3 ft. - кг./во.; Влијанието На Сила Оценка : Сиромашните.Коефициент на Fricton : 0.8; Триење Оценка : Не Лизгава; Апсорпција на Вода : 0.004; Апсорпција на Вода Оценка : Сиромашните; Цврстина : Rockwell M95. Густина : 0.043 кг / cu.во.; Температурата Опсег : 40° до 190° F. попозната како Plexiglass, Фрли се Акрил е јасно за апликации кои бараат гледаат преку панел и по природа е отпорна на гребење и триење.Овој Производ е Произведен во Кина.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди