.

.

New
Еластична Фитнес Бар, Висока Фреквенција на Вибрации на Тренингот Бар, ' Рбетниот и Рамо за Рехабилитација Опрема, се Тресат Тежината за Мажите, Бокс, Бејзбол, Голф П

Еластична Фитнес Бар, Висока Фреквенција на Вибрации на Тренингот Бар, ' Рбетниот и Рамо за Рехабилитација Опрема, се Тресат

DEN 1053.60

Тековен
Во продавницата

【Ефикасно согорување масти】 : фитнес еластична лента возови длабоки стомачни мускули, рамо мускулите, а и багажникот мускулите преку висока фреквенција резонанца, губење на тежината ефикасна спортска опрема за Мажите и жените. 【Спортски Помошната Опрема】Фитнес бар може да се обезбеди непречено и пријатно на отпор обука, Само 10 min вежба на ден може да го промовира циркулацијата на крвта, предизвикувајќи ги да станат посилни, лигаменти е повеќе флексибилност, заштита на вашето тело за да се спречи спорт injury.By примена на повеќе или помалку сила на barbell, можете да го прилагодите нивото на тежина на вежба за да ви одговараат. 【Професионално тело физикална терапија】Тоа е многу погоден за физиотерапија, Особено рамената и ' рбетот рехабилитација обука, помогнаа да се зајакне стабилноста на телото, исто така, може да според да се специфични делови на мускулите.Висока фреквенција на вибрации е користена за да се стимулира длабока мускулите.Тоа е исто така дизајниран за рехабилитација вежби за лекување на rotator ткаенината повреди или повреди рамото. 【Применливи луѓе】Обезбеди ефективна помош за фитнес ентузијасти; Континуирана рехабилитација, оспособување на спортистите;обезбеди висока ефикасност масти горење вежби за слабеење на луѓето; ублажување на болката во грбот и други discomforts за канцеларијата на работниците;. 【На високо-квалитетни производи и услуги】Ние се користи задебелен и висока јачина на анти-кршење fiberglass прачки, кои се повеќе издржливи; не се лизга се справи со ергономски дизајн, подобар стисок удобност, и целокупната е многу светла и лесна за носење, Ние исто така, обезбеди задоволително по-продажбата на услугата,Купи производот имате било какви прашања слободно контактирајте со нас.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди