.

.

New
12 Мрежи 3D Срцето Помине Сјајот Sequins Валентин Помине Уметност Налепници за Ласерски Срцето Сјајот Снегулки Срцето Помине Уметност Decals Confetti Сјајот на Ноктите Шарм Ди

12 Мрежи 3D Срцето Помине Сјајот Sequins Валентин Помине Уметност Налепници за Ласерски Срцето Сјајот Снегулки Срцето Помине

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Срцето Помине Оркестарот : ќе добиете 12 мрежи 3 D срцето помине уметност налепници, Секоја боја на љубовта помине decals е индивидуално спакувани во сад, овозможувајќи ви лесно DIY вашиот уникатен валентин помине декорација дома.Висок Квалитет : Holographic срцето помине sequins се направени од високо квалитетни материјали, кои безбедно да се носат на кожата.исто така може да се користи со коса гел или сјајот буквар за да се задржи вашата сјаат остане подолго, лесно да се отстрани со вода.Широка Употреба : Бело срце нокти налепници се погодни за DIY помине уметност, сенката за очи, усна сјај, Лицето и Косата се направи копија, Занаети и повеќе.Исто така, совршен за декорација на фестивалот, танцување, уметност проектот декорација итн.Лесен за употреба : Погоден за професионалци или почетници.Чистење на површината на ноктите, ќе се применуваат лак и место на срцето снегулки врз вашите нокти, а потоа се применува на врвот капут, само неколку секунди, ќе може да се добие исклучителна Валентин помине уметност декорација.Помага во : Било какви прашања ќе се одговори во рок од 12 часа.Ако holographic срцето помине уметност decals е оштетен или има сериозни проблеми со квалитетот, 100% пари гаранција за враќање е предвидено.KRTBKR Валентин Помине Сјајот Sequins Бело Срце Ѕвезда Пеперутка Писмо Помине Decals Валентин Сјај за Нокти Уметност Декорација.Спецификација : Предмет Тип : Срцето Сјај за Нокти Материјал : Пластични Боја : Како на сликата покажува Количеството : 12 Мрежи Валентин Помине Sequins Како да се Направи Sequin Нокти : 1. Изберете го вашиот лак боја. 2. Се применува база на грб.Вие треба да ги заштити вашите нокти. 3. Се применуваат два тенки палта на вашата избрана лак. 4. Притиснете го sequins на вашите нокти. 5. Ако sequins се мали, само истури ги вашите нокти. 6. Како алтернатива, за да чекаат за вашиот лак за да се исуши.Потоа користете помине лепак да се држиме за sequins. 7. Се применува горниот слој за да се спречи sequins од испаѓање.

Останатите карактеристики

Item Type:
Heart Glitter for Nails
Material:
Plastic
Color:
As the picture shows
Quantity:
12 Grids Valentines Nail Sequins
How to Make Sequin Nails:
1. Choose your nail polish color. :
2. Apply a base coat. You need it to protect your nails. :
3. Apply two thin coats of your chosen nail polish. :
4. Press the sequins on your nails. :
5. If the sequins are small, just spill them on to your nails. :
6. Alternatively, wait for your nail polish to dry. Then use nail glue to stick on the sequins. :
7. Apply a top coat to prevent the sequins from falling off. :
Обновено

Слични понуди