.

.

New
JUNWU Дигитална видео камера Видео, Камера Рекордер 16MP 2.7 инчен Екран во Боја 270° Ротација за Подароци за Семејството, за Децата(Црна)

JUNWU Дигитална видео камера Видео, Камера Рекордер 16MP 2.7 инчен Екран во Боја 270° Ротација за Подароци за Семејството,

DEN 2203.20

Тековен
Во продавницата

USB Интерфејс : видео камера има USB интерфејс, кој може да биде поврзан со компјутер за да префрлувате датотеки, да се види и обработка на видео записи или фотографии. 16 X Зум : Со свои 16x зум, на high definition камера снимање исто така, може да биде јасно видлива. 1/4inch Завртка Интерфејс : Со 1/4 инчи завртка интерфејс на дното, тоа е полесно да се прошири друга опрема.Блиц : Со вграден блиц, ќе можете да ги нормален фотографии дури и во темни услови.Главни Карактеристики : 2.7 инчен LCD екран, поддршка 270° ротација, поддршка за 1080 P видео снимање, сите видови на динамички слики и природни.Функција : 1. Главни Карактеристики : 2.7 инчен LCD екран, поддршка 270° ротација, поддршка за 1080 P видео снимање, сите видови на динамички слики и природни.2. 16 X Зум : Со свои 16x зум, на high definition камера снимање исто така, може да биде јасно видлива.3. USB Интерфејс : видео камера има USB интерфејс, кој може да биде поврзан со компјутер за да префрлувате датотеки, да се види и обработка на видео записи или фотографии.4. Блиц : Со вграден блиц, ќе можете да ги нормален фотографии дури и во темни услови.5. 1/4inch Завртка Интерфејс : Со 1/4 инчи завртка интерфејс на дното, тоа е полесно да се прошири друга опрема.Како да го Користите : 1. Оптоварување на мемориската картичка.2. Го вклучите машината за пребарување.3. Префрлете го режимот.Спецификација : Предмет Тип : Видео Камера Camcorder Material : Plastic Display Големина на Екран : 2.7 inches Product Тежина : Околу. 400g / 14.1 оз Екран : За TFTUSB:USB2.0 Memory Картичка : Мемориска Картичка (не е вклучен)Видео Формат : AVI : FHD 1920x1080; HD 1280x720; 640 640 X480 Picture Формат : JPG : 16м 4608x3472; 12m 4000x3000; 5m 2592 x 1944; 2048х1536; 1m 1280 x 1024; VGA 640x480 TV-OUT (Излез : NTSC-30fps; ПАЛ-25fps Power Набавка : Изграден во Литиум Батерија 1020m Ah (вграден) Пакет Листа : 1 x Дигитален Видео Camera1 x USB Напојување Cord1 x Cable1 x Прирачник .

Останатите карактеристики

Item Type:
Video Camera Camcorder
Material:
Plastic
Display Screen Size:
2.7 inches
Product Weight:
Approx. 400g / 14.1oz
Display Screen:
For TFT
USB:USB2.0 :
Memory Card:
Memory Card (not included)
Video Format:
AVI
Picture Format:
JPG
TV-OUT Output:
NTSC-30fps; PAL-25fps
Power Supply:
Built in Lithium Battery 1020mAh (built in)
Package List:
1 x Digital Video Camera :
1 x USB Power Cord :
1 x Cable :
1 x Manual  :
Обновено

Слични понуди