.

.

New
Минерални Фузија Сива Корен Concealer за Коса, Средна Браун, 0.28 fl мл (ПАКУВАЊЕ ОД 3)

Минерални Фузија Сива Корен Concealer за Коса, Средна Браун, 0.28 fl мл (ПАКУВАЊЕ ОД 3)

DEN 540.00

Тековен
Во продавницата

Сива Корен Concealer : Минерални Фузија е Сива Корен Concealer е вашата тајна стратегија помеѓу боење сесии, со природни минерални пигменти кои привремено се прикријат сива влакната без гужва.Прикривање на Greys На движење : ви Благодариме да длабоко хидратантен Argan Масло, Минерално Фузија Сива Корен Concealer е лесна формула храни како што тоа го крие, сушење рок од неколку минути за да беспрекорна заврши.Попаметни Шминка : Подобрување на вашиот тен & негуваат вашата кожа со нашата линија на усна боја, eyeshadows, четки, фондации, ноктите полирање, mascaras, primers, eyeliners, moisturizers, се соочуваат со креми & препарати за чистење.Природна Козметика : Ние изберете природни состојки ефективна & осигураме дека нашите производи се без глутен, parabens, talc, вештачки бои, синтетички мириси, SLS & phthalates.Ние НИКОГАШ нема да се спроведе тестирање врз животни.Здрава Убавина : Минерални Фузија нуди широк спектар на лак, за нега на коса, тело за грижа и нега на кожата - секој формулиран за да се овозможи уникатно корисни моќ на минерали.Производи направени во САД.Medium (средна)—за костен или полесни tresses.Прикривање на greyness во движење.Минерални Фузија е Сива Корен Concealer е вашата тајна стратегија помеѓу боење сесии, со природни минерални пигменти кои лесно и ефикасно да се прикријат сива влакната без гужва.Благодарение на длабоко хидратантен Argan Масло, лесни формула храни како што тоа го крие, сушење рок од неколку минути за да беспрекорна заврши.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди