.

.

New
AYNEFY Топење Комплет, Графит Crucible Комплет, од не ' Рѓосувачки Челик Crucible Маша за Стоматолошките Легури Platinum Злато Сребро Бакар Месинг (4Pcs)

AYNEFY Топење Комплет, Графит Crucible Комплет, од не ' Рѓосувачки Челик Crucible Маша за Стоматолошките Легури Platinum

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

0. 0. 0. 0. 0. Спецификации : Crucible Маша Материјал : не ' рѓосувачки челик вкупна Должина : 25cm/10inch Боја : сребро Нето Тежина : 310g Цилиндрични Графит Надворешниот Кол. : 40 mm/1.57 инчен Внатрешна Кол. : 30 mm/1.18 инчен Вкупна Висина : 40 mm/1.57 инчен Внатрешна Висина : 35 mm/1.38 инчен Графит Волуменска густина ≥1.82 g/cm3 Електрични resistivity ≥9 μ Ω м Свиткување сила ≥45 Mpa спротивстави на компресија ≥65 Mpa ≤0.1 % честички ≤43 um(0.043 мм) Големина : 7.2 x 5.7 х 1.2 см/0.28 x 0.22 x 0.05 инчен Кварц Топење Crucible Капацитет : 150g Материјал : Кварц Надворешниот Дијаметар : 57 mm/2.24 инчен Внатрешен дијаметар : 43 mm/1.69 инчен Висина : 20mm/0.79 инчен Длабочина : 15mm/0.59 инчен Нето тежина : околу. 40g Пакет се Вклучени : 1 x Кварц Топење Crucible 1 x Маша 1 x Графит 1 x Цилиндрични Графит Забелешка : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи 1 ~ 3 cm грешка, ви благодарам.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди