.

.

New
Xue Меи Це Кварц Флуоресцентни Спирала Cuvette Капацитет 1. 75ml Оптички Пат 5 Мм Светлина>80% (Податоци Појавување) Димензии 12.5x7. 5x55mm(Без Капак) (Боја : Круг, Големина : 5PC)

Xue Меи Це Кварц Флуоресцентни Спирала Cuvette Капацитет 1. 75ml Оптички Пат 5 Мм Светлина>80% (Податоци Појавување) Димензии

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Светлина проѕирен површината на cuvette нема да бидат контактирани со тешко или нечисти.Флуоресценција Cuvette, што се Применува На UV - видлива Флуоресценција Спектар Анализа Опрема, Има Добра Хемиска Компатибилност, Отпорност на Корозија, Киселина И Алкално Отпорни, Долг животен Век, Мало Влијание Врз Измереното Течност. 5x55mm( без капак) Пакет листата : 1x кварц cuvette 1 X пакување box Notice: При преземањето на cuvette, можете да користите само вашите прсти контакт со двете страни на матирано стакло или на работ да се избегне контакт со оптички површината.Ефикасност и висок светлосен пренос дизајн им овозможува на светлината лесно да патуваат и да помине низ cuvettes. 5x55mm( без Капак).Во исто време, да се биде внимателен да не се премногу моќ за да се спречи оштетување за време на cuvette.Спецификација На Производот : Име : Кварц Флуоресцентни Спирала Cuvette Капацитет : 1.Секој дел од собата е направен од исклучителен квалитет кварц стакло за одржлив и траен изграден.Секое решение што содржат корозивни стакло не треба да биде сместено во cuvette за долго време.Мала грешка и силна издржливост : Софистицирани оптичка технологија на обработка, светлина пренесување на површината со оптички перформанси грешка ≤ 0.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди