.

.

New
Alaffia Секојдневниот Кокос Јаглен Природен Deodorant - активниот Јаглен, Мирис и Заштита и Добра Поддршка од Шеј Путер и Алое Вера, Без Алуминиум, Сулфати, или Parabens, 2.65 Унци

Alaffia Секојдневниот Кокос Јаглен Природен Deodorant - активниот Јаглен, Мирис и Заштита и Добра Поддршка од Шеј Путер

DEN 215.28

Тековен
Во продавницата

КОКОС ЈАГЛЕН DEODORANT.Рачно изработени со уверение фер-трговија богородица кокосово масло, активниот јаглен и печурка реиши екстракт да ги смири, прочистување и неутрализира мирис додека одржување сте суви и свежи во текот на денот. (Пакување од 2).СЕ НЕУТРАЛИЗИРА, СЕ ПРОЧИСТИ & СМИРИ.Ова мора да имаат природни јаглен активира deodorant глајд модели на мазни и штити од неутрализирање мирис предизвикува бактерии.Не алуминиум, parabens, синтетички мириси или бои.За секојдневна употреба за сите типови на кожа.ЧИСТО КОКОС.Alaffia е благотворно кокос, прочистувачките neem, мирис неутрализирање јаглен, заштитна шеј и негување на реиши, ќе те оставам свежо во текот на целиот ден.ЧИСТИ, ФЕР ТРГОВИЈА, СУЛФАТ-СЛОБОДНИ.Направен со љубов и почит.Alaffia производи содржат "НЕ" сулфати, parabens, phthalates, silicones, минерални масла, вештачки бои или синтетички мириси.Со гордост Суровост-слободни.Alaffia е општествено претпријатие на мисија да се создаде на поодржлив и правична иднина.Нашите жени-led задруги во Западна Африка производство на фер-трговија состојки вкоренети во традицијата.Кога ќе го избере нашиот рачно изработени производи, можете да ни се придружите во поддршката на образованието, мајчинската грижа, и одржливост на животната средина.Етички, рачно изработени, и чиста.Нашиот Секојдневен Кокос Јаглен Deodorant е рачно изработени со богородица кокосово масло, јаглен и печурка реиши екстракт да ги смири, прочистување и неутрализира мирис додека одржување сте суви и свежи во текот на денот.Погоден за секој тип кожа.Направен со љубов и почит.Alaffia е општествено претпријатие на мисија да се создаде на поодржлив и правична иднина.Нашите жени-led задруги во Западна Африка произведуваат наследство, хранливи материи богати Африкански состојки вкоренети во традицијата.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди