.

.

New
Сува & Сува 20 Грам [30 Пакети] Премиум Силика Гел-Сини, Укажувајќи(Плава до Розова) Силика Гел Пакети Desiccant Одвлажнување - Батерија Силициум Пакети за Влага Апсорбер Си

Сува & Сува 20 Грам [30 Пакети] Премиум Силика Гел-Сини, Укажувајќи(Плава до Розова) Силика Гел Пакети Desiccant Одвлажнување

DEN 585.60

Тековен
Во продавницата

[Пакет Спецификација] (Пакет димензија : 3 инчен x 4 инчен); 20 грам desiccant пакети може да се покријат околу 2400 кубни инчи(1.38 кубни метри) том контејнери; Ние препорачуваме ставање на повеќе пакети отколку што се препорачува за екстра заштита; [Лесно да ги Прочитате што Укажува Пакети] Сина монистра ќе се промени за да Розова кога заситен со влага; Сина значи Сува и подготвени за употреба; Розова значи Заситен и треба да биде заменет или реактивира;. [Тоа како Да го Користите] Место на вашиот предмети и силика гел пакети во добро затворен сад да се заштити вашиот објекти од влага оштетување; Употребата силика гел пакети за заштита на 3 D Filaments, Сефови, Пиштоли, Ammos, Канистер, Collectables, Накит, Документи, Леќи на Камерата, Облека, Козметика, Книги, Торби, Украси, Влажни телефони, Камери, Часовници, Електроника, Чевли, и Многу Други Скапоцености; Не се Користи за Храна или Лекови. [Ultimate Влага Апсорпција и Reactivation] Јасно пластика пакети со мали дупки да им овозможи на влага да помине низ; ако би сакале пакетите да работи побрзо, можете да ја пушти неколку повеќе дупки со игла игла; За Reactivation, се пече во Рерна за 0,5 2.0 часа во 200 до 250 F или во Микробранова за 7-12 Минути во Одмрзне Режим. [Специјални Дебелина] Силика гел пакети се чуваат во Resealable Само-Стои Торба за Лесно Складирање и Употреба (Ново дизајнирани воздух тесни запечатување и здрав торба за влага контрола); Пакети се направени во Јужна Кореја. [Гаранција Информации] Нашите производи се поддржани со нови замена или целосна наплата без временски ограничувања, доколку тие не работат. ㅤ. ㅤ. ㅤ. ㅤ. ㅤ. ㅤ. ㅤ. ㅤ.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди