.

.

New
REOTEMP AA025CF43 Нерѓосувачки Челик 3А Санитарни Bi Метал Термометар, 2-1/2 Матични, 3 Dial, од 0 до 200 Степени F, Назад Планината

REOTEMP AA025CF43 Нерѓосувачки Челик 3А Санитарни Bi Метал Термометар, 2-1/2 Матични, 3 Dial, од 0 до 200 Степени F, Назад

DEN 3829.68

Тековен
Во продавницата

Сите од нерѓосувачки челик заварени изградба.Лесно да се калибрира ресетирање на завртка. 3-заверена дизајн.Hermetically запечатени.Стандард стаклена леќа.Reotemp sani-temp bimetal термометар е специјално дизајниран за директно вметнување во санитарните процес апликации кога стандард thermowell не е наведен или процесот на животната средина не е изложен на притисок.Во sani-temp обезбедува брз температура одговор и ќе другар со постоечкиот процес конекции.Во sani-temp е идеален за храна, пијалаци и фармацевтски индустрии. 32 РА максимум на сите wetted површини.Направен во САД.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди