.

.

New
Дваер Max/Мин Bimetal Термометар, BTM34010D, 0-200°F (-20-90°C), 4 Матични

Дваер Max/Мин Bimetal Термометар, BTM34010D, 0-200°F (-20-90°C), 4 Матични

DEN 517.68

Тековен
Во продавницата

Опсег : 0 до 200°F (-20 до 90°C).Температурни Граници : Амбиентниот : 15 до 300°F (-10 до 150°C).Големина : Dial : 3"; Матични : 4".Процесот Врска : 1/2" машки NPT, центар назад.Материјали : Wetted : 304 СВ; Домување : 300 СКОПЈЕ, Леќа : Стакло.Серијата BTM3 Bimetal Термометар со Максимална/Минимална Температура Покажувачот прецизно ја мери моменталната температура заедно со максимална прочитате или минимум прочитајте температури.Серија BTM3 термометри се погодно достапна во повеќе температура се движи и матични должини кои се движат од 2-1/2 до 12 инчи.Овие тешки назад-поврзан термометри се идеални vor било индустриски апликации, како што се котли, печки, или ладилник кабинети.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди