.

.

New
Aoxing Автомобил Винил Завиткување Микро Squeegee Криви Слот Багра Алатка Сет 3 во 1 со Различна Цврстина за Инсталирање на Возило Обвива и Авто Налепници

Aoxing Автомобил Винил Завиткување Микро Squeegee Криви Слот Багра Алатка Сет 3 во 1 со Различна Цврстина за Инсталирање

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Професионални прозорец багра винил заврши апликација алатка сет вклучуваат 3 видови на цврстина.производ вклучува:3 ЕЕЗ микро squeegee ,Боја : црна,црвена,сина.1 PC Остро Пати Црвено Squeegee.Оваа Микро-squeegee сет е дизајниран за да се олесни филм примена во области на тесни кривини и над рабовите на автомобил панели.Специјално дизајниран за винил графика филмови апликации кој многу тесни, компресирана corrugations и други тесни супстрат indentations без да се оштети.Црна (најтешко) : Тоа е иновативни прилог, додека филмот е тешко да се држи на површината, користете го ова за да се намали workloads повеќе лесно.Црвено (Потешко) : Тој е дизајниран да ви овозможи да се применуваат филм во областите на тесни кривини и над рабовите на автомобил панели, и да бидете сигурни дека филмот е совршено применува околу рабовите на логоа и амблеми, за да создадете лесна апликација.Сина (понизок) : Тоа е вистинскиот избор за филм апликација преку тесен, конкавна делови од автомобилот, како што се на решетката, околу фарови, и weatherseals околу врати и прозорци.Производ : 1 PC Сина (Мека) Squeegee1 PC Црвено(Потешко) Squeegee1 PC Црна(најтешко) Squeegee Weight : 100g за 1 set Package : 3 ЕЕЗ микро squeegee/pack Application & Функција : Професионални прозорец багра винил заврши апликација алатка сет вклучуваат 3 видови на цврстина.производ вклучува:3 ЕЕЗ микро squeegee ,Боја : црна,црвена,сина.Оваа Микро-squeegee сет е дизајниран за да се олесни филм примена во области на тесни кривини и над рабовите на автомобил панели.Специјално дизајниран за винил графика филмови апликации кој многу тесни, компресирана corrugations и други тесни супстрат indentations без да се оштети.Црна (најтешко) : Тоа е иновативни прилог, додека филмот е тешко да се држи на површината, користете го ова за да се намали workloads повеќе лесно.Црвено (Потешко) : Тој е дизајниран да ви овозможи да се применуваат филм во областите на тесни кривини и над рабовите на автомобил панели, и да бидете сигурни дека филмот е совршено применува околу рабовите на логоа и амблеми, за да создадете лесна апликација.Сина (понизок) : Тоа е вистинскиот избор за филм апликација преку тесен, конкавна делови од автомобилот, како што се на решетката, околу фарови, и weatherseals околу врати и прозорци.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди