.

.

New
2-Pack 3D Joycon Џојстик Замена,ABLEWE Аналогни Палецот Стап Joycon Комплет за Поправка на Прекинувачот, Вклучува Три-Крило, Крстот Шрафцигер, Pry Алатки + 6 Thumbstick Капи+1 Четка

2-Pack 3D Joycon Џојстик Замена,ABLEWE Аналогни Палецот Стап Joycon Комплет за Поправка на Прекинувачот, Вклучува Три-Крило,

DEN 287.76

Тековен
Во продавницата

Совршен поправка алатка за полнење : цела joycon поправка комплет работи за лево или десно за радост-един контролер, може да се донесе вашиот аналогни џојстик врати во живот!.Премиум квалитет : Нашата џојстик замена се направени на супериорен компактен материјал, метал заклучување токи наместо пластични токи, носат-отпорни, и издржливи. 21 во 1 вклучете алатки за полнење : 2 x замена џојстик, 6 x завртки, 2 x "Y" tri-крило шрафцигер, 1 x "+" крстот шрафцигер, 1 x tweezer, 1 x pry бар, 1 x pry алатка, 6 x шарени thumbstick капи и 1 четка.Лесен за инсталација : Со целосна професионална поправка колекции,Тоа е лесно да поправка на вашиот скршен, ислужени, senselessly или лебдат аналогни џојстик.ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме калибрирање на џојстик со користење на Прекинувач поставување откако ќе се инсталира, само да не контактирате за било какви прашања, ние ќе понуди грижете се-бесплатна услуга за вас.Радост Един Аналогни Стап Замена - На excellencent backup за сите Nintendo Switch Игра Играчи!Лесна инсталација, тоа доаѓа со прецизна screwdrivers и поправка алатка колекции, и опремен со 6 не се лизга функционална шарени thumbstick капи и да игра толку долго како што можете да без лизгање.Голем backup за сите Nintendo Switch Фанови.Се работи за двете Лево и Десно радост-con, поправки на заеднички проблеми со погрешни joysticks, нема повеќе да влегуваат проблеми!.Пакет Се Вклучени : . 6 x Шарени Thumbstick Капи. 6 x завртки (4 домување завртки, 2 внатрешни завртки). 2 x Замена Џојстик за НС Радост-Con. 1 x "+" Крстот Шрафцигер. 2 x "Y" Tri-крило Шрафцигер. 1 x tweezer. 1 x pry бар. 1 x pry алатка. 1 x Четка.Напомена : .Ве молиме калибрирање на џојстик со користење Нин switch прилагодување по инсталацијата.Како да се поправи. 1. По поправка, треба да се ажурира на контролорот и калибрирање на прекинувачот тело (или на контролорот, не го тело)..Ако тоа се уште е во средината, ве молиме обидете се да го поправите тоа со ресетирање на напојување на контролер. 2. Треба да игра тоа неколку пати и се прегледуваат корекција повторно.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди