.

.

New
MMDSG 5PCS Dovetail Рутер Битови во Собата, 1/2 Инчи месо тело Dovetail Jigs Мелење Машина, Карбид Падна Dovetail Стеги Заеднички Машини за Алатки, Сечење Кол 1/4, 3/8, 1/2, 5/8, 3/4

MMDSG 5PCS Dovetail Рутер Битови во Собата, 1/2 Инчи месо тело Dovetail Jigs Мелење Машина, Карбид Падна Dovetail Стеги

DEN 1358.40

Тековен
Во продавницата

Волфрам карбид ножеви, високо-квалитетни легиран челик тела.висока цврстина, мазна сечење.Индустриски квалитет рутер битови.прецизното позиционирање, силен, издржлив и долг животен век.Professional anti-провизиите дизајн за да се спречи зграда-up на пилевина, смола, и на теренот.Идеален машини алатки кои се користат за CNC, табела планината, и рачни рутер.погоден за густина одбор, цврсто дрво, МДФ, particleboard, splints, итн.Одлично за рака-на одлуки и други машини за работни места.нашите битови се префериран избор на стручни лица и хобисти слично.Спецификации : Тело : Цврсти Појачани Челик Сечилото : Индустриски одделение микро зрна carbide Balance : +/- .003" толеранција месо тело со Дијаметар : 12.7 mm Cutting Дијаметар : 1/4" , 3/8" , 1/2" , 5/8" , 3/4"Карактеристики : - Индустриски одделение микро зрна карбид нож, остар раб, прецизното позиционирање, мазна сечење.- Топлина отпорни слој го спречува start-up на пилевина, смола, и на теренот.- Цврст челик, прекалени тела со анти-провизиите дизајн, висока цврстина, висока отпорност на абразија и отпорност.- Погоден за МДФ, цврсто дрво, particleboard, иверица, дрвена врата рамки, дрвен прозорец рамки, кабинети, кутии и др.Пакетот Вклучува : 5 * Рутер Битови set Note : 1. Ве молиме allow1-2mm грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.2. Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.Услуга на еу : Ако имате било какви прашања, предлози, прашања или проблеми.Ве молиме контактирајте со нас, ние ќе одговориме во рок од 24hours и да го решат проблемот што е можно поскоро.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди