.

.

New
Бебе Bandana Bibs Муслин Лига Bibs Дише Абсорбента Мека Памучна Snap Бебе Bibs за Момчиња & Девојки Teething Drooling 8 Pack

Бебе Bandana Bibs Муслин Лига Bibs Дише Абсорбента Мека Памучна Snap Бебе Bibs за Момчиња & Девојки Teething Drooling 8

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Нашата лига bibs се лесно, практично и модерно решение за drooling/teething бебиња. (Забелешка : ве Молиме чисти по приемот на стоката пред користење).Рака Мие Само.Нашите Дизајн : Нашата плунка крпа користи едноставни полна боја или polka dot за дизајн, кој е облик на триаголник шамија.И родителите може да се прилагоди на големината и тесни соодветно.Предвремени затворање.о 8 во пакет, вие сте секогаш имаш слободно да се промени во.Нивната мекост е кожата-пријателски.Кој е лесен за возрасните за да се прибере и тешко за бебиња да unbutton.Нека нашата bandana бебе bibs апсорбира вашето бебе лига во стил!.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Бебе изгледа неверојатно со bibs.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Големина на : 17.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Прилагодлива големина : Бебе Bandana Bibs имаат 2 прилепува дека прилагоди на вашиот расте teether.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба. 2 поставете на прилепува обезбеди тези bibs ќе одговара на вашето бебе со возраста кои се движат од 0 до 24 месеци.Печати на враќање превозот етикета. 8 Pack/set : избравме различни цврсти, неутрални бои за подесување, така што ќе може да се најде лигавче за да одговара на секој бебе бебе момче или девојка облека.Печати на враќање превозот етикета.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија. Прилагодливи прилепува изработени од пластика нема да предизвикаат никакви му наштети на бебето.Кога се користи како bandana bibs, постојат двојни слоеви на газа за да се задржи бебиња' сува кожа, која е на високо absorbency.Направен од супер меки и супер абсорбента муслин.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Совршен бебе момче подароци за бебе туш, Божиќ, роденденот. 100% Органски Муслин Памук : Муслин се смета за softest памук, па овој вид на ткаенина е широко се користат во бебе работи.Секој mama ' s ќе љубов оваа.Чиста боја или polka dot моделот, удобно и разновиден.

Останатите карактеристики

Made of super soft and super absorbent muslin. Size:
17.32''*13.38''*13.38'' Adjustable snaps made of plastic would not cause any hurt to baby. Pure color or polka dot pattern, comfortable and versatile. Fitting for growing babies 0-36 months. Perfect baby boy gifts for baby shower, Christmas, birthday. (Note
Обновено

Слични понуди