.

.

New
Tamiya Америка, Inc 1/35 SdKfz 7/1 Halft Скала Модел Комплет, TAM35050

Tamiya Америка, Inc 1/35 SdKfz 7/1 Halft Скала Модел Комплет, TAM35050

DEN 838.80

Тековен
Во продавницата

Многу точни статични екранот модел.Признавање на одлични tractive сила и крос-кантри способноста на половина песни, германската Војска Ordnance Бирото одлучи во 1932 да се развијат шест воени половина песни, од 1-тон на големи 18-тон трактор.Различни автомобил креаторите беа нареди да се развие една од овие. ??Krauss-Maffeir во Минхен ја презеде контролата на 8-тон половина песни.Бидејќи оваа фирма беше дадена внимание и студија за половина песни од 1928 година, тие завршен прототип, именуван KMm7 како почетокот 1933 година. Наскоро развиено во KMm8 и KMm9, а во 1936 година го KMm10 беше ставен во производство.Тоа не беше се додека KMm10 е роден дека на 8-тон половина песна официјално беше назначен "Медиум 8-тон Трактор (Sd.Kfz-7).Последните производство модел, KMm11 беше завршен во 1938 година и го стави во производство, веднаш. ??Производство на 8-тон половина песна totalled околу 1, 200 на број од крајот на втората Светска Војна.Еден од овие модели е на 8-тон половина песна со 20mm четири-побрза АА машина пиштол (Sd.kfz 7/1)??Бара боја и собранието.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди