.

.

New
XUANXUAN SRoyal Продавница BT40 C32 135 100 C25 Моќност Тип на Мелење Машина Toolholders (Дупка со Дијаметар : BT40-C32-135)

XUANXUAN SRoyal Продавница BT40 C32 135 100 C25 Моќност Тип на Мелење Машина Toolholders (Дупка со Дијаметар : BT40-C32-135)

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Precariousness : Ако вметнете или други алатка делови не се правилно инсталирани, тие може да падне или да се кршат кои може да предизвикаат повреди.Countermeasures : ве Молам исчисти вметнете џебови или стегање делови пред поставување на insert.Ве молиме поставете внесува со испорачаниот клуч само, и потврди дека внесува или делови се стегната целосно.Никогаш не користете влошки или други делови од оние кои се пропишани.Precariousness : Ако се внесува премногу цврсто стегната со ребалансот на алатки како цевка итн.внесува или тело може да се скрши.Countermeasures : не користете сида како цевки.Ве молиме поставете користење на испорачаниот клуч само.Precariousness : Кога алатки се користат во високо-брзина револуција, внесува или делови може да се распрснувале и надвор од телото поради центрифугалните сили.При ракувањето, ве молиме да обрнете посебно ракување за безбедноста.Countermeasures : ве Молиме да го користите во опсегот на нашите препорачува сечење состојба.Точноста и билансот на машина вретено треба да се провери и да се прилагоди редовно да се спречи носат на лого поради ексцентричен ротација.3.Мелење Секачи и други Сечење Алатки.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди