.

.

New
Арт Деко Современата Модерна Блиску до Таванот Светлина Полу-Рамна Планината Тела Хром 16 Широк Бела Стакло Сад за Куќа Спалната соба Ходникот Дневна Соба и Бања Ја?

Арт Деко Современата Модерна Блиску до Таванот Светлина Полу-Рамна Планината Тела Хром 16 Широк Бела Стакло Сад за Куќа

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

16" широк x 12" висока.Крошна е 6 1/4" широк x 1" висока.Стаклото е 15 1/2" широк x 4" висока.Трае две максимум 100 вати стандардни светилки база (не е вклучен).Современите полу-flushmount таванот светлина од Деко колекција од Possini Евра Дизајн.Хром финиш крошна и акценти.Бело стакло сад. 16" широк x 12" висока.Крошна е 6 1/4" широк x 1" висока.Стаклото е 15 1/2" широк x 4" висока.Трае две максимум 100 вати стандардни светилки база (не е вклучен).Современите полу-flushmount таванот светлина од Деко колекција од Possini Евра Дизајн.Хром финиш крошна и акценти.Бело стакло сад.Арт деко flushmount таванот светлина идеална за спалната соба и кујната.Блескаво, LED, халоген, или CFL светлина, крушка.A21 форма; стандард-медиум база.Dimmable со компатибилен нежните и светилки, се продава одделно.На Деко колекција од Possini Евра Дизајн е инспириран од Арт Деко, стилови, од 1920-тите.Оваа полу-flushmount таванот светлина има бендови на хром и бела стакло сад за чиста изглед.Со елегантни силуета, тоа обезбедува современ изглед за кујни, ходници, и entryways.Заличи до слабо простор со овој полу-flushmount таванот светлина, која доаѓа во сјајна хром и бело стакло.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди