.

.

New
10 Заштитените Имајќи R8ZZ 1/2 x 1 1/8 x 5/16 инчен Топката Лежишта

10 Заштитените Имајќи R8ZZ 1/2 x 1 1/8 x 5/16 инчен Топката Лежишта

DEN 958.80

Тековен
Во продавницата

Предмет : R8 ZZ Топката Лежишта.Тип : Длабоко Ритам Топката Лежишта.Затворачи : 2 Метал Штитови.Подмачкување : Само Подмачкано (Масти).Димензии : 1/2" x 1 1/8" x 5/16" англиски Големина.Оваа R8 ZZ 1/2x1-1/8x5/16-инчен заштитените топката имајќи има длабоки ритам геометрија за високи брзини и поддршка на двете радијална и axial товари.Лого е направен од хром челик за трајност и отпорност на деформитет под тешките бремиња, и тоа е метал штитови на двете страни од имајќи да се задржи лубрикант и загадувачи надвор.Тоа доаѓа пре-подмачкани од производителот, така што без дополнителни подмачкување не е потребно.Ова длабоко-мило заштитените топката имајќи е за употреба во апликации кои вклучуваат во комбинација радијална и axial товари и потреба за високо работи точноста на високата ротациона брзина.Таквите апликации вклучуваат спојки, дискови, менувачи, компресори, пумпи, турбини, и печатење и текстилни машини, меѓу другите.Она што е во Box10 R8 ZZ 1/2x1-1/8x5/16-инчен топката bearings Rolling лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено, или конусни.Сите возен лежишта се отворени, заштитени, или запечатени.Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежишта се наменети да бидат подмачкани во место, со периодично менување на подмачкување, врз основа на употреба.Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и да ги намали топката имајќи брзина и животниот век.Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди