.

.

New
MaxTool M10X1.5 Рака Тема Чешми Поставите Вклучувајќи Коси+Приклучок+Дното ХСС М2 Метрички Чешми Поставите Теренот 1.5 mm ЦЕЛОСНО ЗЕМЈАТА ДЕСНА РАКА; HSM02W00R10

MaxTool M10X1.5 Рака Тема Чешми Поставите Вклучувајќи Коси+Приклучок+Дното ХСС М2 Метрички Чешми Поставите Теренот 1.5

DEN 462.96

Тековен
Во продавницата

Премиум high speed челик М2 материјал обезбедува долго алатка живот.Нормалниот Дијаметар : 10 mm; Теренот : 1.5 mm.Директно флејта се погодни за провира низ дупки и слепи или на дното дупки.Круг месо тело со квадратни возач прави чешми погодни за рачно или моќ-управувано апликации.На соголени површина може да се користи за широк спектар на материјали.Max Tool unc завршетоци со и UNF соголени high speed челик 3-парче рака тема допрете го групи, кои вклучуваат коси, приклучокот, и на дното chamfers, имаат директно флејта и круг shanks со квадратни возачот.Тие се користат да се создаде десната рака теми во голем спектар на материјали.Тоа е достапен во две различни ANSI стандардите : unc завршетоци со (Обединета Груб) и UNF (Обединета парична Казна).Премиум high speed челик материјал обезбедува долго алатка живот.Директно флејта се погодни за провира низ дупки и слепи или на дното дупки.Оваа соголени чешми може да се користи за широк спектар на материјали.Круг месо тело со квадратни возач прави чешми погодни за рачно или моќ-управувано апликации.Max Tool е сечење алатки дистрибутер во Њујорк да се сретнат со широк спектар сечење на побарувачката на клиентите во денешниот пазари, кои вклучуваат автомобилската, aerospace, електроника, медицински, печатени кола, оптички индустрии, и more Max Tool одржува водечки дух во понудата на стандард и нарачана високи перформанси сечење алатки, како што се Поликристални дијаманти (PCD), Поликристални Кубни Бор Нитрид (PCBN), Карбид, High Speed Челик (ХСС) Алатки, Дупка Пили, Дијамант Тркала, итн за обработка обоени, обоени, композитни, fiberglass, и карбонски влакна материјали.Ние нудиме на нашите производи во целиот свет, освен ако поинаку не е ограничено од страна на нашите suppliers In прилог, Max Tool нуди повторно да се острат услуги и обичај инструментално solutions Max Tool топло поздравува сите да ја посетите нашата Продавница, и искрено го цени секој многу да се даде соработка шанса да разговараат за вашите requirement Max Tool ќе се направи најдобро да се направи секој купувачот задоволство.Секогаш може да се потпре на Max Tool Max Tool е слоганот е постојан Квалитет Max Tool!Tool Max!.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди