.

.

New
Иглата се Роди, Pin Цилиндар Една Акција Мала Убава Форма Брзо Преносни за Позиционирање Уреди(CJPB6*15)

Иглата се Роди, Pin Цилиндар Една Акција Мала Убава Форма Брзо Преносни за Позиционирање Уреди(CJPB6*15)

DEN 343.20

Тековен
Во продавницата

Обликот е убава, демонтажа и монтажа е брзо, и пневматски систем е значително поедноставени.Направени на парична казна материјал за подобри работни перформанси и подолг живот.Мали во големина и тоа е генерално се користи за позиционирање уреди.Pin цилиндар е исто така наречен гром цилиндар.Тоа е само една доза порта.Тоа го користи притисокот да им помогнам на клипот род.Кога гас е скршен, клипот род е ресетиран од страна на сила на пролетта.Професионална и практична дизајн со прекрасен изглед, лесно да се носат и користат.Pin цилиндар е исто така наречен гром цилиндар.Тоа е само една доза порта.Тоа го користи притисокот да им помогнам на клипот род.Кога гас е скршен, клипот род е ресетиран од страна на сила на пролетта.Мали во големина и тоа е генерално се користи за позиционирање уреди.Обликот е убава, демонтажа и монтажа е брзо, и пневматски систем е значително поедноставени.Професионална и практична дизајн со прекрасен изглед, лесно да се носат и користат.Направени на парична казна материјал за подобри работни перформанси и подолг живот.

Останатите карактеристики

Type(Optional):
(Cylinder Diameter* Stroke)
CJPB6*5mm :
CJPB6*10mm :
CJPB6*15mm :
CJPB10*5mm :
CJPB10*10mm :
CJPB10*15mm :
CJPB15*5mm :
CJPB15*10mm :
CJPB15*15mm :
Working Medium:
Air
Maximum Using Pressure:
0.7mpa
Minimum Using Pressure:
0.2 /0.15mpa
Working and Liquid Temperature:
-10~70℃(Not Freezing)
Piston Speed:
50~500mm/s
Stroke Tolerance:
1.0mm
Action Mode:
Single action - spring pressure back
Package List:
1*Cylinder :
Обновено

Слични понуди