.

.

New
2 парчиња/Set Мали Микробранова Печката за Полнење и DIY Спојување Стакло Накит Set - Професионални Едноставна Изработка на DIY Накит од Стакло Спојување Алатки Микробра?

2 парчиња/Set Мали Микробранова Печката за Полнење и DIY Спојување Стакло Накит Set - Професионални Едноставна Изработка

DEN 1391.76

Тековен
Во продавницата

Тоа може да достигне до 900°C (1650 °F) кога оперативни,За греење за 5 минути,мали парчиња од стакло ќе се загрева за да омекне форма и стакло преработка заврши. 2 поставува Микробранова kilns,ова е нов тип на висока температура на печка за стакло топење или омекнување.Материјал : Керамика.Осигурач стакло во вашата микробранова печка,Совршен за спојување парчиња накит или embellishments во малку, како и 6 до 8 минути,се користи оваа алатка ,ПРОДАВНИЦИ може лесно правење на стакло спојување лесен, безбеден и економичен.Тој е компактен,безбеден,удобен,заштеда на енергија,заштита на животната средина и висока ефикасност.Тоа е добра алатки за lampwork стакло уметнички занаети.Опис : - 2 групи Микробранова kilns,ова е нов тип на висока температура на печка за стакло топење или омекнување. - Тоа може да достигне до 900°C (1650 °F) кога оперативни,За греење за 5 минути,мали парчиња од стакло ќе се загрева за да омекне форма и стакло преработка заврши. - Осигурач стакло во вашата микробранова печка,Совршен за спојување парчиња накит или embellishments во малку, како и 6 до 8 минути,се користи оваа алатка ,ПРОДАВНИЦИ може лесно правење на стакло спојување лесен, безбеден и економичен. - Тој е компактен,безбеден,удобен,заштеда на енергија,заштита на животната средина и висока ефикасност.Тоа е добра алатки за lampwork стакло уметнички занаети.Спецификација : - Материјал : Керамика и Цели дијаметар : Прибл. 12cm / 4.72 инчен - Внатрешен diamter : Прибл. 8 см / 3.15 inch Package Вклучува : 2 поставува Микробранова Печката/Печката/Шпоретот.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди