.

.

New
1 Тркалаат Wolfbarco 3.5 x 1181' (89mm x 360m) Премија Смола Термички Трансфер Панделка за Етикетата & бар-код за Datamax Принтери, Core Големина 1, ЦСР (Обложени Страна во)

1 Тркалаат Wolfbarco 3.5 x 1181' (89mm x 360m) Премија Смола Термички Трансфер Панделка за Етикетата & бар-код за Datamax

DEN 1171.20

Тековен
Во продавницата

Ако не можете да го пронајдете она што ви треба, едноставно контактирајте со нас со сопствени барање.Ве молиме посетете ја нашата продавница да се провери од нашата комплетен производ нуди.Најдобар избор за екстремни средини.Трговија на големо цена на располагање Контактирајте со нас за бизнис пријателски трговија на големо цена.Компатибилен со 1 инчен core ролери, Datamax принтери.Брза испорака во 2~3 работни дена.Пониска цена.Без разлика што вашиот печати апликација е, ние имаме решение кое ги задоволува вашите потреби.Произведено во САД.Обезбеди трошоците за заштеда на алтернативи на водечка индустрија на конкурентни производи низ целиот спектар на лента за формули, вклучувајќи восок, восок/смола смола панделки.Некои од најчестите користи за нашите термички трансфер панделка производи вклучуваат превозот картон етикети, баркод етикети, мејлинг етикети, разни пакувањето на производот и текстил и облека етикети.Реализација на најдобар можен термички трансфер панделка производи преку нашите строги добавувачот избор и ригорозна контрола на квалитетот на процесот.Висок брзината на печатење способност до 10 ips ја подобрува продуктивноста.Ниска енергија барање се прошири на глава за печатење живот.Кориснички Лента Производство Ако имате прилагодено барање во однос на лента должина, ширина, мастило обложени страна, бразда конфигурација, core големина или core материјал, да ги испратите на нашиот пат.5" x 1181' (89mm x 360m), Core големина 1", ЦСР (Обложени Страна Во), ЦСР (Обложени Страна На).Ние ви донесе термички трансфер панделки директно од производителот со најдобра можна комбинација во квалитет и цена.Премиум квалитет.Темни, густи слики со извонредна острина.Замена на стариот производи без никакви проблеми Без оглед на она што вашата печати апликација е, ние имаме решение кое ги задоволува вашите потреби.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди