.

.

New
ОВЕН 3067 1-1/2-Инчен Црна Челична Решетка Стража, Не-Вежба, Одберете Ford F-250, F-350 Супер Должност

ОВЕН 3067 1-1/2-Инчен Црна Челична Решетка Стража, Не-Вежба, Одберете Ford F-250, F-350 Супер Должност

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Оваа опција доаѓа со огледало-како полиран финиш за конечни сјај.5-инчен дијаметар, тешки-ѕид цевки за максимална сила и цврстина.Ова значи постоечки фабрика дупки се користи за да се обезбеди оптимална fitment и помалку вибрации.Не само на crossbar имаат две пре-drilled дупки за монтажа резервни LED светла, но многу од нашите решетката чувари се исто така достапни во две заврши options полиран не ' рѓосувачки челик или полу-сјајна црна челик.Тоа, исто така, има пред-drilled светлина монтажа дупки за LED светла.ОБИЧАЈ ИЗГЛЕД.Овој ОВЕН решетката guard инсталира без дупчење потребна, и тоа се вклопува одберете модел години на Ford F250 Супер Должност и F350 Супер Должност.На цевки е 1.ДОПОЛНИТЕЛНА ЗАШТИТА.Сите ОВЕН решетката чувари, исто така, доаѓаат со гума соголување заедно risers за заштита на рамката против scuffs и гребнатини.Оваа скара guard додава агресивна, резервни изгледот на вашето возило, accenting своите постоечки услуги и интегрирање со дизајн на предниот крај.Тоа карактеристики тешка, двојно-layer E-палто, и црна прав грб заврши за да се заштити од ' рѓа, гребнатини и елементи.ОВЕН решетката guard исто така го прави лесно да се прилагодите изгледот на вашето возило.ОТПОРНИ НА КОРОЗИЈА.За освојувач во секој камион, Џип или SUV сопственикот, ОВЕН решетката guard нуди тешки, патека-подготвени се погледне ќе бараат.Секој еден е направен со возило-специфичен дизајн за подобро се вклопуваат, полесно се инсталира и посигурни монтажа.Оваа решетка guard е изградена со висока јачина, еден-парче рамка, со користење на заварени челични цевки.Нерѓосувачки челик решетката guard е направен со 304 од не 'рѓосувачки, се високи и во содржината на никел и навистина се отпорни на' рѓа и корозија.За Џип, камион и SUV сопственици, ОВЕН решетката guard обезбедува прецизно одговара, дополнителна заштита и лесен начин да се прилагодите вашето возило.За екстра заштита на предниот крај на оваа решетка guard притисни бар, вертикална risers се опфатени во гумени соголување.Сите ОВЕН решетката чувари се изградени со солидна, еден-парче структура и има пре-drilled дупки за монтажа LED работа светлина или светлина барови.Ова го штити заврши и се одржува чиста, конзистентен изглед.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди