.

.

New
Maiqiken Автомобил Кал Клапи Поздравниот Штитници за Suzuki SX4 2007-2013 Hatchback Фендер Ракети Mudflaps Mudguards Моделирани Пред & Задните Тркала 4Pcs црвена

Maiqiken Автомобил Кал Клапи Поздравниот Штитници за Suzuki SX4 2007-2013 Hatchback Фендер Ракети Mudflaps Mudguards Моделирани

DEN 618.48

Тековен
Во продавницата

Направен од Висок Квалитет на Неутрален Пластика со Строга Контрола на Квалитетот Стандард за Подобрување на Сила и Издржливост. ② Материјал : Неутрален Пластика, Црна површина. ③ Функција : Заштитете го вашиот автомобил од кал, нечистотија, вода спреј, камен chipping, итн.Бидејќи нашата цел е : 100% задоволството на клиентите.Ако не е, ве молиме да користите алатка и завртка да се направи и дупка да се инсталира.можете да ја користите. Употреба на алатка за да се инсталира на крилата на правилна позиција со завртки и прицврстете ја.

Останатите карактеристики

Suitable for:
For Suzuki SX4 2007-2013 Hatchback
Condition:
100% Brand New
Product Name:
Car Mud Flaps
Item Type:
Mudguards
Material:
High quality plastic
Color:
Black
Design:
Simple and Fashion Design, The Car Looks Beautiful
Installation:
Easy Installation, Direct Fit.
Package included:
4pcs Mud flaps (2pcs front L/R & 2pcs Rear L/R), A Bag of Screw Fixings
Installation instructions:
√ 1. Prepare the installing tool and take the mud guards out and compare the correct installing position. :
√ 2. Use the tool to install the fender to correct position with the screw and Tighten it. :
√ 3. Some car have the installing screw hole. you can use it. If there is not, please use the tool and screw to make and hole to install. :
Обновено

Слични понуди