.

.

New
UltraPro Храна Одделение Минерално Масло, 1 Галон (128oz), за Подмачкување и Заштита на Сечење Одбор, Месар Блок, од Нерѓосувачки Челик, Нож, Алатка, Машина и Опрема, NSF Одобр?

UltraPro Храна Одделение Минерално Масло, 1 Галон (128oz), за Подмачкување и Заштита на Сечење Одбор, Месар Блок, од Нерѓосувачки

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

МИНЕРАЛНО МАСЛО ЗА СÈ : Бело масло се користи во храна, автомобили, убавина, изградба и многу повеќе индустрии.ХРАНА ОДДЕЛЕНИЕ & НАПРАВЕНИ ВО САД : Нашата минерално масло е храна одделение и одлична за употреба како храна безбедно лубрикант за индустриски slicer, нож, нож, алатка, и машина.Со гордост се направени во САД!.ВРАЌАЊЕ на ДРВЕНИ СЕЧЕЊЕ на ТАБЛИ : Лекување и заштита на дрвени месар блокови, сечење на табли, бамбус и повеќе.Не ' РЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК : Заштита и полски нерѓосувачки челик површини.UNSCENTED : Ultra Pro храна одделение минерално масло е unscented, и NSF одобрени.Храна одделение минерално масло има широк спектар на апликации и додатоци како што се подмачкување и заштита на преработка на храна машини, зачувување на дрво првично површини (сечење на табли/месар блокови), заштита од не ' рѓосувачки челик и ножеви.Минерални масла од Ultra Source е безбоен, без мирис и невкусна мешавина на заситени paraffinic и naphthenic јаглеводороди.Нашите бели минерално масло содржи витамин Е за заштита на квалитетот за време на ракување и складирање.Третирање на дрво сечење на табли и месар блокови се зачувува квалитетот на дрво и го спречува сушењето или пукање.Бела минерално масло од Ultra Source е не-токсични, не-сушење производ добиен од нафта што е безбоен, без мирис и flavorless.Тоа има голем број на апликации за лична нега и индустриски машини одржување.Маслена карактеристики прават идеален за подмачкување, мазна, омекне, се прошири и да се спротивстави на влага во многу формулации.Нашите минерални масла најчесто се користи во храна-ракување со апликации.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди