.

.

New
NEWA Макси Powerhead MP900 Пумпа за Вода (претходно Кобалт MJ900)

NEWA Макси Powerhead MP900 Пумпа за Вода (претходно Кобалт MJ900)

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Произведено во Италија.Оригиналниот NEWA Макси ПРАТЕНИК мулти-користете потопна пумпа (претходно брендирани како Кобалт Aquatics MJ900) и моќ главата е изграден за да се изврши и последниот под harshest услови.Произведено во Италија.Идеален за бран на одлуки, протеини skimmers, калциум реактори, нано аквариуми, под чакал филтри и hydroponic апликации.Произведено во Италија!Вклучува - Целосно ротациона излез - Целосно затворена доза за внатрешна и надворешна употреба - Универзална доводната цевка - Прилагодлив закачалка со кабелот водич и 6ft кабелот за напојување - Прилагодлив venturi со silencer - Трокреветна вшмукување чаша планината - Голема доза на екранот за употреба со сунѓер - 1/2" OD излез конекција - 3/4" OD доза врска Модели - MP400 - 106 GPH, 29" Макс Висина, 5 W - MP600 - 160 GPH, 53" Макс Висина, 7.5 W - MP900 - 230 GPH, 46" Макс Висина, 8.5 W - MP1200 - 295 GPH, 69" Макс Висина, 20 W ПОСЕБНА ЗАБЕЛЕШКА за РЕАКТОР корисници : ПРАТЕНИКОТ пумпа е совршен пумпа за употреба со реактори на гребен аквариуми.Една работа е да се разбере е дека гребен аквариуми имаат високи нивоа на калциум, всушност, на речиси сатурација нивоа и области со малку повисоки температури може да имаат активна и драматични врнежи на калциум на делови, односно impellers и impeller шахти.Во малку, како и 4-5 месеци, калциум може да се изгради доволно за да се запре ПРАТЕНИК пумпа.Калциум изгради НЕ е покриено со гаранција, но е лесно да се чуваат во проверете со рутина за одржување.Секој 2-3 месеци, извади ПРАТЕНИК и да ги отстрани impeller, впие во дестилирана оцет за 15-20 минути, а потоа чистење на делови со стара четка за заби и работа на impeller нагоре и надолу окното за да ги растури и минерални депозити.Се измијат со свежа вода и се ре-инсталира impeller и ПРАТЕНИК во системот.Оваа едноставна за одржување ќе го задржи вашето ПРАТЕНИК работи како нови години.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди