.

.

New
Аурора PowerUV Горила Стакло CPL (Кружни Поларизирана) Филтер (39mm)

Аурора PowerUV Горила Стакло CPL (Кружни Поларизирана) Филтер (39mm)

DEN 794.40

Тековен
Во продавницата

Направени од Corning Горила Стакло 3, повеќето широко се користи корица стакло денес во паметни телефони и таблети.Филтер од поларизирана светлина, правејќи небото bluer и вегетација боја повеќе заситени.Намалување на рефлексија од неметални површината на водата како површина или прозорец.Комерцијален полирање техника за да се постигне одлична резолуција и репродукција на боите точност.Анти-lockup дизајн за да се спречи "заглавени филтер" феномен заеднички во тенок профил CPL филтри.Аурора Power CPL филтри се исто така врз основа на Горила Стакло 3 технологија, со истиот полирање техника што се користи во нашата успешна Power XND 2000 филтри.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди