.

.

New
JIAYIWU Бања Знаци, Окупирана Празни Лизгачки Знак, ги Потсети Луѓето на Државата на Просторот, Не се Наруши, се Избегнат Срам, Погоден за Домашни、 Бањи、Тоалетот、 Кан?

JIAYIWU Бања Знаци, Окупирана Празни Лизгачки Знак, ги Потсети Луѓето на Државата на Просторот, Не се Наруши, се Избегнат

DEN 215.76

Тековен
Во продавницата

Простор Окупација Статус Знак : знакот јасно укажува на услугата, начинот на просторот.Пред да влезат во бања, можете да го поставете ја услугата mode да се окупирани статус за да се спречи другите да влезат во бањата.Удобен Разликување на Бои : За тоалети во градинка, студентите може да се прави разлика дали постои некој во тоалетот преку бојата на знаците.Зелени знак се залага за испразнетото статус и црвениот знак се залага за окупираните статус, што е полесно за деца да се разбере.Примена во Семејството или Мулти-кориснички Димензија : Овој простор окупација статус знак е погодна да се користи во семејството или други јавни простории со само една бања за да се избегнат некои несовесно однесување и срамежливост.Просторот окупација статус знак : направена од акрилик материјал се со мазна површина и лизгање, која е лесно да се чисти.На фонт, кој е отпечатен од задниот дел на знакот ќе не падне или да станат замаглени поради долготрајна употреба.Примена : Ова лизгање знак, може да биде ефективно се користат за заштита на приватноста во јавните простори, вклучувајќи семејство бања, училиште, бањи, канцеларија бањи, конференциски сали и болници.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди