.

.

New
Minus33 Merino Волна 7040 Пустината Мажите Експедицијата Тежина ¼ Zip – Не Чеша Обновливите извори на Ткаенина

Minus33 Merino Волна 7040 Пустината Мажите Експедицијата Тежина ¼ Zip – Не Чеша Обновливите извори на Ткаенина

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

КВАЛИТЕТОТ на ЕКСПЕДИЦИЈАТА СРЕДИНАТА/НАДВОРЕШЕН СЛОЈ : 100% Merino Волна е супер издржлив и многу топло.Форма и функција се направи оваа три-сезона merino волна термички суштински дел од вашиот надворешна опрема.ЕКОЛОШКИ : најдобар во лесно се грижи технологија значи дека вашата merino волна е машина перат и dryable.Нашата 100% Merino Волна е обновлив ткаенина.Нејзината влага wicking својства значи дека не треба да се мие почесто, па ќе се користи дури и помалку вода.НАПРАВЕНА за ДА се ВКЛОПИ : Големини S 2 XL во редовна одговара.Се потсмеваат на вратот за максимална топлина. ¼ Zip овозможува прилагодливи venting.Целосно поддржан патент и гаража направи ова удобно како основа слој.Дискретна thumbholes коло од функции.Outfitting секој од Хард-во-Работа на Хард-во-Игра.ИСКУСНИ БРЕНД : Иако постојат многу копи-мачки на пазарот денес, Minus33 е доверлив бренд од 2004 година. УВЕЗЕНИ : Како наследство на 100+ годишниот САД врз основа волнени компанија, Minus33 знае за квалитет и удобност во Merino Волна.Ние сме посветени да го носи најдоброто Merino Волна производи по разумна цена.ТЕХНИЧКИ ДЕТАЛИ : 100% 21 Micron Merino Волна 380 g/m2 Понте де Ромите поврзана со изградба flatlock шевовите.Облека Тежина Големина Голем = 19.2 оз. (544 грама).UPF Оценка 50+.Понте Де Ромите Поврзана. 21 Micron. 100% Merino Волна UPF Оценка 50+.Понте де Ромите е името на двојно плетење техника која се состои од два слоеви на ткаенини, плетени заедно.Понте ткаенина е цврсто плетени, што го прави многу издржлив.Нејзините еластичен, мека, не навремено, и има природно ласкави drape, кој им овозможува на овие средината на слоеви crossover совршено од надвор за да заводот, и сето она помеѓу.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди