.

.

New
Baoblaze ABS Светлина Метар TA632A Монтажни Професионални Photometer за Enviromental Тестер

Baoblaze ABS Светлина Метар TA632A Монтажни Професионални Photometer за Enviromental Тестер

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

На сонда може да се ротира и сплит.Според различни тест сценарија, на сонда може да се ротира или расклопуваат за мерење на волја.VA екран во боја : Тоа е висок контраст, брз одговор, широк агол на гледање, и можат да бидат видени од повеќе агли.Автоматско исклучување : На метар е опремен со 3 АА батерии, која може да се прошири употребата време.Максимум 200,000 ЛУКС може да се мери за да се задоволат потребите на корисниците со голем опсег.Горната и долната граница аларм : на горната и долната граница аларм вредности може да се постави и на звук и светло за аларм поттикнува кога опсегот е надмината.Опис : - На сонда може да се ротира и сплит.Според различни тест сценарија, на сонда може да се ротира или расклопуваат за мерење на волја. - VA екран во боја : Тоа е висок контраст, брз одговор, широк агол на гледање, и можат да бидат видени од повеќе агли. - Автоматско исклучување : На метар е опремен со 3 АА батерии, која може да се прошири употребата време. - Максимум 200,000 ЛУКС може да се мери за да се задоволат потребите на корисниците со голем опсег. - Горната и долната граница аларм : на горната и долната граница аларм вредности може да се постави и на звук и светло за аларм поттикнува кога опсегот е надмината.Спецификација : - Материјал : ABS пластика - Мерен опсег : 200000 ЛУКС - Резолуција : 0.1 - Земање мостри стапка : 8 пати/sec - Точност : 3% - Напојување : 3 АА батерии,Не се Вклучени.Големина на Табела : 25.6×6.7×3.5 cm/10.08×2.64×1.38 inch Package Вклучува : 1x Пакување Боја Box1x Крпа Bag1x Светлина Meter1x Manual Note : 1. Ве молиме оставете малку грешка поради прирачник за мерење.2. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.3. Ви посакувам прекрасен on-line шопинг!Имаме долгогодишно искуство во продажба на стока онлајн, ние ќе се фокусира на обезбедување со најдобар производ и услуга на клиентите.

Останатите карактеристики

- Material:
ABS plastic
- Measuring range:
200000 LUX
- Resolution:
0.1
- Sampling rate:
8 times/sec
- Accuracy:
3%
- Power supply:
3 AA batteries,Not Included.
Size Chart:
25.6×6.7×3.5cm/10.08×2.64×1.38inch :
Package Includes:
1x Packing Color Box :
1x Cloth Bag :
1x Light Meter :
1x Manual :
1. Please allow slightly error due to manual measurement. :
2. Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. :
3. Wish you a wonderful on-line shopping! :
We have many years of experience in selling merchandise online, we are focus on providing best product and service to customers. :
Обновено

Слични понуди