.

.

New
308L .045 X 33# (Направен во САД) Нерѓосувачки fluxed cored жица за заварување

308L .045 X 33 (Направен во САД) Нерѓосувачки fluxed cored жица за заварување

DEN 11352.00

Тековен
Во продавницата

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Сосема Нов и Vaccum Запечатено пакување. - E308 LT Сите позиција заварување жица.Дијаметар : 0.045" - Гајтанот големина : 33 LB Пластични Гајтанот - ќе добиете голема мушка и weldibility.Апликации E308 LT е погоден за Заварување на 18% Cr-8% Ni нерѓосувачки челик(SUS 308) E308 LT е погоден за Заварување на ниска употреба на јаглерод 18% Cr-8% Ni нерѓосувачки челик (SUS 308 L).Карактеристики (1) E308 LT е флукс cored лачно заварување жица за да се користи со CO2 & микс гас заштитен гас. (2) заварување метали содржи оптимална FN содржини во нивната аустенитно структури.Затоа нивната weldability е одличен со пониски попуштат подложност. (3) обезбедува одлични употребливост со стабилна лак, се помалку spattering, добра мушка изглед.Белешки за употреба (1) се Задржи растојанието помеѓу совет & базен метал во 15∼20㎜ (2) На проток на заштитен гас ќе биде за 20∼25ℓ/мин. (3) жица има добра толеранција на влага апсорпција, но тоа не треба да се чуваат во местото на висока влажност на долги и треба да се користи што е можно побрзо по земањето надвор од пакетот.Брендот од страна на Hy-Заварување.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди