.

.

New
Gigabyte GeForce RTX 3070 Орел ОК 8G Графичка Картичка, 3X WINDFORCE Фанови, 8GB 256-битна GDDR6, GV-N3070EAGLE ОК-8GD Видео Картичка

Gigabyte GeForce RTX 3070 Орел ОК 8G Графичка Картичка, 3X WINDFORCE Фанови, 8GB 256-битна GDDR6, GV-N3070EAGLE ОК-8GD

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

NVIDIA Ampere Стриминг Multiprocessors. 2 Генерација RT Јадра. 3-та Генерација Tensor Јадра.Напојува со Ge Force RTX 3070. Интегрирани со 8 GB GDDR6 256-битна мемориска интерфејс.WINDFORCE 3 X Систем за Ладење со алтернативни врти фанови.RGB Мешање 2.0. Заштита на метални врати плоча. 2x Display Port 1.4 а, 2x HDMI 2.1. NVIDIA Ampere Стриминг Multiprocessors 2 Генерација RT Јадра 3-та Генерација Tensor Јадра Напојува со Ge Force RTX 3070 Интегриран со 8 GB GDDR6 256-битна мемориска интерфејс WINDFORCE 3 X Систем за Ладење со алтернативни врти фанови RGB Мешање 2.0 Заштита на метални врати плоча 2x Display Port 1.4 а, 2x HDMI 2.1.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди