.

.

New
Земјата е Масла Цимет Етерично Масло Чист, Природен, & Undiluted 5 mL (1/6 мл)

Земјата е Масла Цимет Етерично Масло Чист, Природен, & Undiluted 5 mL (1/6 мл)

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Стотици Користи – Цимет масло може да се користи за да се направи домашна лосиони, свеќи, сапуни, телото миење, масажа масла, се тркалаат на шишиња, готвење, и многу повеќе!.GC-MS направено тестирање на секој масло : Секое етерично масло од Земјата Масла помина низ повеќе видови на тестирање вклучувајќи органолептички тестирање и GC-MS тестирање со секое шише има многу# на етикетата специфични за нафта во шише.Цимет масло, исто така може да помогне да се зголеми циркулацијата и го смири стомакот.100% Чиста Цимет Кора од Етерично Масло - Земјата Масла само извори на највисок квалитет на етерични масла.Цимет етерично масло содржи силна чистење и зајакнување на имунолошкиот својства.Пакувана во Зелено Стаклено Шише со Dropper - Сите наши етерични масла се полни во U/V отпорни зелени стаклени шишиња.Користете три до четири капки во diffuser на вашиот избор.Ботаничкото име : Cinnamomum zeylanicum.Некои Употреба : се Таложи во дом или канцеларија за да го зголеми расположението.Се разредува со Превозникот Масло да се минимизираат било чувствителност на кожата.Стави 2-3 капки во спреј шише за брз и ефикасен спреј за чистење.Се разредува со Превозникот Масло потоа се применува на ладно, achy зглобовите за време wintertime.Вклучена е вграден во dropper за едноставен и лесен пад контрола.Кога се применуваат на локално, својата затоплување сензација го прави тоа-мора да има за смирување, преоптоварените со работа или болки во мускулите и зглобовите.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди