.

.

New
ETCR9500C Три Канал Безжична Висок Напон Трансформација на Односот на Тестер Метар со 3 Компјутери 008 Совет во Облик на Тековни Трансформатор Опремени со Безжичен Прием

ETCR9500C Три Канал Безжична Висок Напон Трансформација на Односот на Тестер Метар со 3 Компјутери 008 Совет во Облик на

DEN 1958.40

Тековен
Во продавницата

❤❤(1) ETCR9500 C-008 Три-Канал Безжична ХВ Трансформација на Односот на Тестер е специјално дизајниран и произведен за онлајн мерење и проверка на H/L напон current transducer, основното и средното тековната големината на трансформатор, трансформација на односот, односот грешка фаза, поларитетот, фаза секвенца во работат на дистрибутивниот систем подолу 35k V. ❤❤(2) ETCR9500 C-008 3 Канал Безжична ХВ Трансформација на Односот на Тестер се состои од посебни основни висок напон, струја стеги, 3-канал средно низок напон тековната стеги, домаќин машина, висок напон, изолација род, следење на софтвер, комуникација кабел итн. ❤❤(3)на Овој инструмент усвојува 3pcs средно низок напон тековната стеги за тестирање на низок напон коло истовремено, кој може директно да се утврди соодветната фаза на односот помеѓу висок напон крај и низок напон крајот, не бараат totesting многу пати. ❤❤(4)На висок напон, струја стегачот и домаќин машина донесе безжичен пренос, може да навлезат во ѕидот на партиција ѕид, и на права линија пренос на далечина е 100 метри. ❤❤(5)Средно тековната стеги 008 тековната стеги се погодни за линија тест на рамни кабел густа.Тековната менгеме се направени од permalloy и усвојување на КТ магнетски заштитен технологија за да се обезбеди висока точност, веродостојност и висока стабилност на континуиран мониторинг во долго време.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди