.

.

New
Hongzer Микрометар, Кочница Роторот Caliper, Кочница на Тапан Дигитален Мерач Нерѓосувачки Челик накладките Диск Кочница за Автомобилот

Hongzer Микрометар, Кочница Роторот Caliper, Кочница на Тапан Дигитален Мерач Нерѓосувачки Челик накладките Диск Кочница

DEN 1380.00

Тековен
Во продавницата

Во согласност со CN стандарден индустриски производ стандард, работи како индустриски high-end CN стандард IP54 дигитален дисплеј caliper.Електронски дигитални кочница caliper е направен од нерѓосувачки челик материјали со accurancy мелење и квалитетот чип технологија.Во меѓувреме, широко се користи во мерењето на истрошеност на различни видови на автомобили накладките и сопирачки дискови и дебелината мерење на дното на длабока барел во облик на објекти.Преку accurancy занает од страна на многу експерти, vernier caliper квалитетот е загарантирана, може да се користат со доверба.Со прекинувач, мерната единица за конверзија во било која позиција, поддржува 0 ресетирање на било која позиција со податоци за излезниот порт.Функција : 1. Со прекинувач, мерната единица за конверзија во било која позиција, поддржува 0 ресетирање на било која позиција со податоци за излезниот порт.2. Во меѓувреме, широко се користи во мерењето на истрошеност на различни видови на автомобили накладките и сопирачки дискови и дебелината мерење на дното на длабока барел во облик на објекти.3. Во согласност со CN стандарден индустриски производ стандард, работи како индустриски high-end CN стандард IP54 дигитален дисплеј caliper.4. Електронски дигитални кочница caliper е направен од нерѓосувачки челик материјали со accurancy мелење и квалитетот чип технологија.5. Преку accurancy занает од страна на многу експерти, vernier caliper квалитетот е загарантирана, може да се користат со доверба.Спецификација : Предмет Тип : Електронски дигитални кочница caliper Material : Нерѓосувачки steel Process : Фино брусење, квалитет chips Uses : Широко се користи за мерење на истрошеност на различни видови на автомобили накладките и пеперутки и дебелината мерење на дното на длабока барел во облик на објекти.Стандард : CN стандард индустриска standard Size : Редовни Големина : 0-80mm Reading Вредност : 0.01 mm/0.0005-inch Accuracy Грешка : 0.05 mm/0.002-inch Battery : 3 V CR2032 литиум батерија, долг животен век(не се вклучени)Пакет Листа : 1 x Електронски Дигитални Кочница Caliper Note : ве Молиме забележете дека новиот тип и стари тип на производот ќе биде испратен по случаен избор, и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди