.

.

New
10 Парчиња Протегала Платно за Сликање, 8x10 | Рефус Вредност Пакет Обична Бела Правоаголни Платна | Тројно Акрилик Италијански Подготвуваат | Уметнички Материјали за

10 Парчиња Протегала Платно за Сликање, 8x10 | Рефус Вредност Пакет Обична Бела Правоаголни Платна | Тројно Акрилик Италијански

DEN 383.76

Тековен
Во продавницата

Совршен за уметност studios, компанијата тим билдинг вежбите, украсување на проектите, и повеќе.Направени за двете портрет и пејсаж ориентација, може да висат на ѕидот со едноставно одмор на дрво рамка во текот нокти или рамка платно за повеќе професионален изглед.Најголемиот ДЕЛ СЕТ НА 10 ПЛАТНА – Дизајниран за студенти, уметници, и почетници слично, оваа вредност пакет од 10 средна тежина платна се одлични за боја ноќ партии, образование, уметнички проекти, вежбање и усовршување на техники, и создавање на вашата сопствена галерија ѕид уметност.ПРЕД се ПРОТЕГАЛА ПАМУК ПЛАТНО – Нашите 8" x 10" големи платна се цврсто се протегала преку здрав печката-сушени дрвени носила барови за цврста поддршка и професионална изградба.Едноставно остатокот рамка во текот нокти или портрет или пејзаж ориентација за лесно ѕид виси.Се ПОДГОТВУВААТ И ПОДГОТВЕНИ ЗА УПОТРЕБА – Нашите празни, бели платна се тројно акрилик италијански подготвуваат, па секој платно е подготвена за итна употреба право од обвивка – не првично ги работи потребните!Киселина-слободен за архивирање на квалитетот и работи добро со различни уметнички материјали и уметник медиуми.СОВРШЕН ЗА СИТЕ НИВОА на ВЕШТИНИ Дали сте студент работи на уметнички проект, професионален уметник рафинирање вашиот техники, или почетник во потрага за една форма на само-изразување, оваа вредност пакет платна е направен за сите.ПОДГОТВЕН ДА се КОРИСТИ УМЕТНИК ПЛАТНО Секоја 8" x 10" платно е пре-протегала преку трајни дрвена рамка, назад захефтана и тројно акрилик италијански подготвуваат да го земе од било првично работа.Секој платно е лесно да се прикаже.Секој платно е назад захефтана за чиста изгледаат и имаат 5/8" профил рабови.Киселина-слободен за архивирање на квалитет.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди