.

.

New
LXDZXY Столици,Туш Седиште Туш Стол Висина Прилагодливи Туш Седиште Туш со Оружје и Назад Оптоварување Тежина 150Kg Када Лифтови, за Стари лица,С

LXDZXY Столици,Туш Седиште Туш Стол Висина Прилагодливи Туш Седиште Туш со Оружје и Назад Оптоварување Тежина 150Kg Када

DEN 1044.00

Тековен
Во продавницата

6 Избори Висина : Имаме Шест Видови на Туш Стол Висина за да се Задоволат Различните Потреби.Седиште Висина Може да Биде помеѓу 36~57 Cm (14.1~22.4 Во) Приспособува за да се Приспособат на Луѓето на Различни Височини да се Најде на Повеќето Удобно за Капење Позиција.Лесен за Употреба на Туш Главата Носител се Наоѓа на Седиштето Агол.Ергономски и Поместена Седиште : Седиштето на Оваа Туш Клупата Криви Форма, Која Донесува Ергономски Дизајн и Ви Дава Голема Поддршка и Утеха.ОнаU2019 S Повеќе, Ќе Уживаат Удобно и Мека Седи Искуство Кога се работи за Преземање Бања на Овој Туш Клупата Поместена со Epe Перница.Backrest и потпирачи за раце : за Време на Туш, Може да Седат Удобно Додека се Движат со Леснотија, со Помош на Своите Backrest и потпирачи за раце.Земете Еден за Вас или Вашите најблиски Денес, Како што е Совршен Туш/ Бања Помош за Стари лица, со посебни потреби, Бремени и Пациенти Слично.Материјали : Нашата Туш Столчиња и Клупи Се Направени од ' Рѓа-Доказ Алуминиумска Рамка, Стабилни и Доволно за долгорочна Употреба.Обилните Врнежи од Рек Рамка Може да се Поддржи 330 Lbs (150 Kg).Зошто да Изберете Нас, Бидејќи на Нашата Туш Столче е Идеален за Стари лица, Пензионери, Возрасни лица, со посебни потреби, Бремените Жени, или Оние Кои Имаат Проблеми со Свиткување, се Протега, Имаат Артритис, Последните Коленото или Колкот Хирургија, или Се Rehabilitating.Тоа Помага во Намалување на Стресот и Unease Што Произлегува од Стравот од Паѓање Додека во Када или Туш кабина.Вашето Задоволство е Наша Најголема Извршување.Ако Имате Било какви Прашања, ве Молиме Слободно Контактирајте со Нас, Ние Ќе ви Одговори во Рок од 24 Часа.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди