.

.

New
Firecrest ND 165x165mm (6.5x6.5) Неутрален Густина 2.1 (7 Запира) филтер за Lucroit 165mm носителот

Firecrest ND 165x165mm (6.5x6.5) Неутрален Густина 2.1 (7 Запира) филтер за Lucroit 165mm носителот

DEN 6107.52

Тековен
Во продавницата

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. . 165mm филтер ги намалува светлината од 7 F-запира.Firecrest технологија е неутрален низ целиот спектар, вклучувајќи УВ, видливи и инфра црвени.Firecrest слој е во сендвич во рамките на филтер, обезбедување заштита од гребење и оштетување.Направени во велика БРИТАНИЈА користење Schott Superwite стакло, најдобрите оптичко стакло се достапни.Компатибилен со сите 67mm носители, па еден филтер може да се користи на повеќе леќи.Firecrest ND 165x165mm (6.5"x6.5") Неутрален Густина 2.1 (7 Запира) филтер за Lucroit 165mm држачот.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди