.

.

New
Мицубиши MRCH2 Безжичен Далечински Контролер

Мицубиши MRCH2 Безжичен Далечински Контролер

DEN 4067.76

Тековен
Во продавницата

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .На Мицубиши MRCH2 Далечински Управувач овозможува на корисникот за да го промените прилагодувањето, како што се температура или функција, топлина и кул на внатрешна единица.На MRCH2 Следи и Контролира : /Исклучување, Операција режими кул, топлина, сушење и фан, Поставете температура (посебна двојна сет поени за топлина и ладно), Фан на брзото прилагодување, и Струење насока.Безжична термостат за далечинско за контрола на Мицубиши Електрични затворен единици.Работи со MIFH2. Dual setpoint контрола со систем changeover, со дневни, неделни и авто-исклучување на тајмерот.Ви овозможува да ја поставите температурата спектар граници (зависни од системот поврзани).Позадинско осветлување & Ѕид монтирани централна контрола, со лесен-за-читање на екранот.Автоматско заклучување на екранот.На Мицубиши MRCH2 Далечински Управувач овозможува на корисникот за да го промените прилагодувањето, како што се температура или функција, топлина и кул на внатрешна единица.На MRCH2 Следи и Контролира : /Исклучување, Операција режими кул, топлина, сушење и фан, Поставете температура (посебна двојна сет поени за топлина и ладно), Фан на брзото прилагодување, и Струење насока.Робустен programmability, учење можности, и интернет поврзување преку Red LINK 3.0 порта коло од оваа напредна мини сплит контрола комплет.Контроли безжичен интерфејс кој 2 има дополнителни CN105 конектор за тоа.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди