.

.

New
Вилијамс од Бахман E-Z Улица Конектор Иглички 8 Надворешниот и 4 Центар - О Скала

Вилијамс од Бахман E-Z Улица Конектор Иглички 8 Надворешниот и 4 Центар - О Скала

DEN 180.24

Тековен
Во продавницата

E-Z Улица модуларен систем прилепува заедно за да се создаде реална една коловозна лента или две-лејн патишта и раскрсници.По песната се собрани, двојно проверете за заедничко поврзување и се вклопуваат со лесно трчање вашите прсти во текот на врвот на шините во двете насоки.Отстранување на црна остатоци е нормално.Вашиот поставите можат да бидат опремени со E-Z Колега magnetically управувана зглоб couplers, кои ви дозволуваат да вршат вистински железничката префрлување и двор операции.Додадете го остатокот од автомобили кои доаѓаат со твоите поставени од страна на ставање на нив на патеката и да се работи на нив и назад преку терминал rerailer се додека не планирам непречено.Автомобили (Возен Парк).Започнете хранење моќ на патеката од полека претворајќи knob на брзина контролор стрелките на часовникот.E-Z Песна – достапни во или црно roadbed со челик легура железнички или сива roadbed со никел сребро железница.Без тензија помеѓу автомобили, couplers ќе се отвори автоматски.За да направите позитивни и безбедни конекции за да овие, притисни во копчиња и внесете го секој од голи завршува на врската жица од вашиот додаток.Дозволете до 5 минути за коло прекинувач за да го ресетирате пред повторно да операција.Напојување и контрола на брзината се plug and play (репродуцирај); нема алатки се потребни.Uncoupling се случува само кога во текот на еден под-песна магнет и кога нема тензија помеѓу автомобили.Ве молиме имајте предвид, вашиот напојување е заштитена од коло прекинато што автоматски се ресетира по краток спој е поправена.Се одлучи каде да го поставите вашиот воз – сува, цврста, рамна површина работи најдобро!Да.Чиста тркала и чистење на патеката се обезбеди добар електричен контакт.По проверка сè внимателно, продолжи со работата.Внимавајте на правецот на вашиот воз.Е песната правилно собрани?.По околу секои 8 часа на работа, избришете песна шини и изложени тркала со мека, lint-слободен крпа.Е жици безбедни?.Потоа – приклучок терминал жица во E-Z Песна терминал rerailer.Цврсто им помогнам на конекторот на патеката крај.Е песната правилно да се седи во железничкиот joiner?.Не се обидувајте да го поврзете автомобили кога поставен во текот на под-песна магнет.Ако автомобили ќе не двојка, проверка за да бидете сигурни автомобили не се позиционирани над uncoupling магнет или паркирани на крива.Брзина Контролер.Ако ова е случај, Отстранете го напојување веднаш.Модуларен песна систем прилепува заедно.ќе ги детектира пречки или нарушување на патеката површина, ре-проверува железнички joiner одговара.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди