.

.

New
Chromalox 339469 РБС Серија Моќ Контролори, SSR3P-4011 Три-Фаза 3-Нога Реле, 40 Засилувач, 120-230 VAC, 4-20 mA/0-20 mA

Chromalox 339469 РБС Серија Моќ Контролори, SSR3P-4011 Три-Фаза 3-Нога Реле, 40 Засилувач, 120-230 VAC, 4-20 mA/0-20 mA

DEN 22103.28

Тековен
Во продавницата

Конзервативна термички дизајн. 15-75 amp рејтингот. 42-600 vac оперативен напон.Нула крст и фаза агол отпуштен од работа.P>Chromalox РБС семејство линија на цврста состојба релеи се идеална ниска цена моќ за контрола на решение за печката/шпоретот, топлина лекување, пластика, храна, phlx, осветлување, и сушење апликации само за името, неколку.SSR линија на моќ контролори се на комплетен пакет.Тие поседуваат солиден дизајн, допрете безбедно надворешноста, back-to-back SCR дизајн, амбиентот рејтингот на 40c, и се DIN rail монтажа.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди