.

.

New
Хард Диск, Мала Големина Погодно Капацитет за Складирање Трајни Хард Диск со 70-500M/S за PC за Редовните Компјутери(120GB)

Хард Диск, Мала Големина Погодно Капацитет за Складирање Трајни Хард Диск со 70-500M/S за PC за Редовните Компјутери(120GB)

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Постојат 8 GB~2 TB капацитет за складирање за да изберете од, кои можат да ги задоволат вашите различни потреби.Настава поддржува ТРИМ оневозможи избришете известување/ECC smart корекција на грешка, брзината е 70‑500 M/S. Мали димензии, лесна за носење и чување, лесен за употреба и со добри перформанси.Погоден за редовните Компјутери, лаптопи и ultrabooks за игри на среќа и за комерцијални цели.Широк компатибилност, погоден за OS X/XP/Win7/Win8/Win10/Linux оперативниот систем.Функција : 1. Широк компатибилност, погоден за OS X/XP/Win7/Win8/Win10/Linux оперативниот систем.2. Настава поддржува ТРИМ оневозможи избришете известување/ECC smart корекција на грешка, брзината е 70‑500 M/С. 3. Погоден за редовните Компјутери, лаптопи и ultrabooks за игри на среќа и за комерцијални цели.4. Постојат 8 GB~2 TB капацитет за складирање за да изберете од, кои можат да ги задоволат вашите различни потреби.5. Мали димензии, лесна за носење и чување, лесен за употреба и со добри перформанси.Спецификации : Предмет Тип : Hsthe Море Цврста Состојба Тешко Drive Interface : SATA3 Speed : 70-500 M/SOperating Температура : 0℃~75℃Оперативен Напон : 5 V±5%Применлив Систем : За OS X/XP/Win7/Win8/Win10/Linux Command Поддршка : ТРИМ оневозможи избришете известување/ECC smart грешка correction Operating Потрошувачка на Енергија : 3 W-5 W8 GB напишете 70 M/S прочитајте 150 M/S16 GB напишете 70 M/S прочитајте 150 M/S32 GB напишете 70 M/S прочитајте 150 M/S60 GB напишете 150 M/S прочитајте 300М/S120 GB напишете 150 M/S прочитајте 300М/S240 GB напишете 200 M/S прочитајте 400 M/S480 GB напишете 200 M/S прочитајте 400 M/S1 T напишете 300М/S прочитајте 500 M/S2 T напишете 300М/S прочитајте 500 M/SHow за да се Користат : 1. Отворете компјутер случај, а потоа следат линијата на компјутер матична плоча за да најдете бесплатни SATA интерфејс на матичната плоча.2. Поправи хард диск на хард дискот заградата на компјутер.3. Поврзете го SATA интерфејс кабелот за напојување на компјутер матична плоча на SATA интерфејс на хард дискот.На SATA кабел поврзан на податоци влез/излез интерфејс на друг SSD диск е исто така поврзан на хард диск.Конечно, поврзување на овој кабел за матичната плоча.4. По завршувањето на жица конекција, го затвори случајот.5. Инсталирате системот (внатрешна инсталација мора да се користи пред да може да се користи)6. Ако користите SSD како надворешен мобилни складирање, мора да се подготви скокач од SATA во USB.Пакет Листа : 1 x Цврста Состојба Хард Диск.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди